Alez

Alez ürünleri, çift kişilik ya da tek kişilik ebatlarda yatakların temiz kalmasını sağlamak, korumak ve yıpranmasını önlemek adına kullanılan yatak koruyucu modelleridir. Alez ürünleri, özellikle sıvı geçmesini önlemek adına tercih edilir.

 

Yastıklarınızı korumak ve daha uzun süre kullanmak için yastık kılıfı mevcuttur. Yatak örtünüz ile uyum sağlayan renklerde üretilen yastık kılıfı tercih edebilirsiniz. Yatağınızda kullandığınız yastıkların yanı sıra evinizin içinde kullandığınız diğer dekoratif yastıklarınız için de dekoratif yastık kılıfı modellerinden seçebilirsiniz. Koltuklarınız ile uyumlu renkler arasından seçim yaparak kullanabilirsiniz. Kanepelerinizin üzerinde kullandığınız kırlentlerinizin kirlenmemesi için kırlent kılıfı ile dekor edebilirsiniz.

 

Yatağınızda kullandığınız yastıklarınızın daha şık bir hâl alması ve klasik bir ortam oluşturmak için saten yastık kılıfı kullanabilirsiniz. Yastık kılıfı üretiminde pamuklu ve hafif kumaşlar kullanılır ve sık sık yıkamanıza rağmen kolay eskime yapmaz ve uzun yıllar boyu kullanmanızı sağlar.

 

Yastık kılıfı modellerimiz standart yastık ölçüleri baz alınarak hazırlanmış olan üst düzey modellerden oluşmaktadır. Ayrıca özel ölçülerde yastık modellerine de sitemizden ulaşabilirsiniz. Özellikle fermuarlı yastık kılıfı modellerimize göz atmanızı öneririz. Bununla birlikte sitemiz üzerinden en şık bornoz takımlarına göz atabilirsiniz.

 

Alez Modelleri

 

Alez, yatağınızın ve yastık takımlarınızın dış etkenlerden gelebilecek herhangi bir sıvı dökülmesine karşı muhafaza etmek amaçlı kullanılır. Alez, sadece kendi evinizde değil herhangi bir seyahate çıktığınızda yanınızda götürüp ev veya otelde daha sağlıklı bir ortamda uyumanız için de kullanılır. Alez kumaşı kapitoneli ve sıvı geçirmez olarak ikiye ayrılır.

 

Kapitoneli alez modelleri standart tasarım olarak dizayn edilmiştir. Alez modellerinin yatak ile temas eden kısmı sıvı geçirmez nitelikte ve muşamba malzeme ile kaplıdır. Bu bölüm hava aldırmaz seviyede olduğu için vücut ile temas etmez. Eden bölüm kumaş dokusunda olan bölümdür.

 

Bu sebeple alezin muşamba bölümü ne kadar fazla sıvı dökülürse dökülsün sıvının yatağa doğru ulaşmasını engeller. Bu da herhangi bir olası sıvı dökülme ihtimalinde uykunuzun bölünmesini rahatça engellemiş olur. Su geçirmez alez yatak koruyucu fiyatları hakkında bilgi almak isterseniz sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

 

Alez Nasıl Yıkanmalıdır?

 

Öncelikle yatak çarşafını ve hemen sonrasında yatk alezinizi olduğu yerden çıkartın ve güzelce sirkeli su ile yıkayın. Sirkeleme işleminden hemen sonra alezi çamaşır makinesine atın. Alezi tek olarak yıkayabileceğiniz gibi diğer beyazlar ile de rahatlıkla yıkayabilirsiniz. Alezi yıkayacağınız programın yüksek devirde olması durumu yanlıştır. Çünkü çok sıcak ve yoğun olan programlarda makinedeki alezin bir yüzü muşamba olduğu için yırtılma ihtimali yüksektir.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
Çerez Kullanımı