Izgara Görünümü:
-50%

Elmira Green Havlu Banyo Kesesi Banyo Lifi 2li Paket 15x20 cm

(0)
14,90TL 29,90TL
Elmira Green Havlu Banyo Kesesi Banyo Lifi  2li Paket 15x20 cm  Ürün 2 li paket olarak gönderim sağlanmaktadır.   %100 pamuktan üretilmiş yüksek emiş gücüne sahiptir. Havlu kesesi yumuşacak dokusu banyo sırasında çocuğunuzun veya sizin canınızı yakmaz. Ürünlerimiz Oeko-Tex sertifikasına sahip fabrikamızda üretilmiştir. Oeko-tex her üretim kademesinin ve kullanılan aksesuar malzemelerinin tekstil hammadde, ara ve nihai ürünleri için sertifikasyon sistemidir.  ..
-33%

Rebeka Büyük Battal Boy 2 li Set Banyo Hamam Havlusu

(0)
79,90TL 119,90TL
Rebeka Büyük Battal Boy 2 li Set Banyo Hamam Havlusu 2 li set banyo havlu setidir. 1 ADET BANYO HAVLUSU 90X170 cm ölçülerinde büyük boy banyo havlusu ile 1 ADET 50x90 cm ölçülerinde baş banyo havlusundan oluşur. 1 nci kalitede pamuk ipliğinden üretilmiştir. Emiciliği yüksek banyo havlusudur...
Gösterilen: 1 ile 2 arası, toplam: 2 (1 Sayfa)

Banyo Havlusu


Banyo sonrası sizi yumuşacık dokusuyla saran banyo havlusu modelleri, farklı malzemeler ile hazırlanıyor ve çeşitli tasarımlarla her zevke hitap edecek şekilde üretiliyor. Çok temel ve kolay bir ihtiyaç gibi görünse de suyu hızlı bir şekilde absorbe ederek kurulanma sürenizi kısaltacak, cildinize nazikçe dokunacak bir banyo havlusu seçmek için bazı şeylere dikkat etmeniz gerekmektedir.


Banyo Havlusunun Gramajı  Önemlidir.


Havlunun imalat aşamasında dokunan pamuğun metrekare başına kaç gram olduğu emiciliğini de niteliğini de etkileyen unsurlar arasında. İyi bir üründe de bu sayı metrekare başına 400 ila 650 gram arasında değişiyor. Günlük kullanıma uygun, yumuşak ve emici bir seçim için bu aralıktaki ürünlere göz atabilirsiniz.


Banyo Havlusu İçeriği


Konu havlu olunca en iyi ve en doğru seçim tabi ki ham maddesi %100 pamuk olan ürünler. Yumuşacık dokusunun yanında sıvıyı da emme fonksiyonları sayesinde pamuk banyo havlusu çeşitleri arasından seçim yapabilirsiniz.


Banyo Havluları Ölçüleri


Banyo havlusunun yanında el, yüz veya saç havlusu çeşitleri de satışa sunuluyor. Genellikle boyutları standart olarak üretilen bu ürünleri satın alırken yine de boyutlarına göz atmakta fayda var. 90×150 veya 70×140 ölçülerindeki havlular standart banyo havlusu ölçüsüdür. Fakat sitemizde  büyük battal boy 90x170 cm ölçülerindeki banyo havlularını da bulabilirsiniz.


 Zevkinize Uygun Banyo Havlusu Seçimi


Havlularınızı açık raf sisteminde saklıyorsanız seçim aşamasında banyonuzun rengi dahi etkili olabilir. Kendinden desenli, tek renk, belli bir kısımlarında ayrıntılar bulunan veya zarif dikişlerle hareketlendirilen modeller arasından tercihinizi yaparak zevkinize uygun, isterseniz banyo dekorasyonunuza da uyum sağlayacak bir tercih yapabilirsiniz.Erkek ve kadınlar için farklı renklerde üretilen banyo havluları pembe, siyah ,gri, somon, pudra, mavi,kiremit en çok tercih edilen banyo havlusu renkleridir.


Banyo Havlusu Nasıl Yıkanır?


Tüm havlularınızı çamaşır makinesine atmadan önce renklerine göre ayırmanız gerekir. Eğer bu biçimde bir düzenleme yapmazsanız koyu renkli havlularınız beyaz veya açık renklere sahip havlularınıza renk verebilir ve ilk günkü rengini bozabilir.


Her ne kadar yüksek ısıda bir şeyleri yıkamak daha fazla hijyenin sağlandığı hissini verse de yine de havluları çok sıcakta yıkamamak gerekir. Çünkü daimi olarak yüksek ısılarda yıkanan havluların yıpranma sürelerinde kısalma olur. Mümkün olduğunca havlunun üzerinde bulunan etiketteki ısı derecesine uygun biçimde yıkamaya özen göstermelisiniz.


Havlularınızı gömlek, pantolon, tişört veya kazak gibi diğer çamaşırlarınızdan da ayrı yıkamalısınız. Çünkü bu çamaşırları beraber yıkamak havlularınızın kısa bir süre içinde sertleşmesine neden olabilir.


Genellikle şebeke suyunun içerisinde çokça kireç bulunmaktadır, bu da havlularınızın sertleşmesine neden olur. Bu durumu önlemek için yıkamayı başlatmadan hemen önce az miktarda sirke koyabilir ve şebeke suyunun etkisini en aza indirebilirsiniz.


Banyo havluların muhakkak yumuşak olması ve kendinizi iyi hissetmeniz için güzel kokması gerekir. Bu yüzden ön yıkamadan hemen sonra makinenize sevdiğiniz bir kokuya sahip yumuşatıcı ekleyebilirsiniz. Bu, hemde banyo havlularınıza ekstra bir yumuşaklık da kazandıracaktır.


Kurutma makinesinde havluları kurutmak zannedildiği gibi zarar verici bir eylem değildir. Aksine yeni yıkadığınız havlularınızı kurutma makinesinde kurutarak çok daha yumuşak bir hale gelmelerini sağlayabilirsiniz. Ancak, kurutma makineniz yoksa ve banyo havlularınızı balkonda kurutacaksanız yıkandıktan sonra hiç vakit kaybetmeden hemen asmalısınız.