1

Çift Kişilik Çarşaf

Çift kişilik yatağınızda sevdiklerinizle ya da tek başınıza nitelikli bir uyku uyumak için çarşafların önemi yadsınamaz. Çift kişilik yataklar için en çok tercih edilen çarşaf modeli çift kişilik lastikli çarşaftır.

Çift Kişilik Çarşaf Modelleri

Çift kişilik çarşaf modelleri denilince akla öncelikle lastikli ve lastiksiz modeller gelir. Çift kişilik lastikli çarşaf lastikli  veya fitted çarşaf olarak tanımlanmaktadır. Fitted çarşafı yatağınızı komple sarar ve yatağa geçirmesi daha kolay olur. Lastiksiz çift kişilik çarşaflarda çarşafın kayması gece uykusunda çarşafın kaymasına sebebiyet vereceği için çok tercih edilmeyebilir.Uyanınca lastikli fitted çarşafın yataktan kaldığınızda çarşafın aynen serdiğiniz gibi olduğunu görürsünüz. Katlama konusunda biraz titizseniz bu çarşaflarda biraz zorlanabilirsiniz. Ama lastiksiz çarşaflar kolayca katlanmasına rağmen iyi sıkıştırmazsanız siz yataktayken buruşma ve bozulma ihtimali daha yüksektir. Aslında iki çarşaf modelinden hangisini seçeceğiniz sizin zevklerinize ve uyku alışkanlıklarınıza bağlı. Çarşafın modelinden sonra dikkat edeceğiniz şey, çarşafın kumaşı olmalı. En çok tercih edilen ve ucuz olan çarşa modeli  penye çarşaflarıdır.Penye lastikli çarşaflar, esneme özelliği sayesinde yatağınıza daha kolay uyum sağlar.

Çift Kişilik Çarşaf Ölçüleri

Çift kişilik yatak ölçüleri genel olarak standart çift kişilik yatak ebatları göz önünde bulundurularak belirlenir. Ortalama çift kişilik çarşaf boyutları 180x200 cmdir.Battal boy olarak geçen çift kişilik lastikli çarşafların ölçüsü 200x200 cmdir.Sitemizden çift kişilik lastikli çarşaf satın almadan önce yatağınızın boyutlarını ölçün.Penye çarşaf takımları esneme özelliğine sahip olduğu için yatağınızın ölçüsüne yakın ölçülere uyum sağlar. Küçük olursa sermeniz zorlaşır ya da imkansızlaşır; büyük olursa da pot yapar ve kırışır. Lastiksiz çift kişilik çarşaf ebatları, yatağın altına sıkıştırma ihtimaliniz göz önünde bulundurularak geniş tutulabilir.

Çift Kişilik Çarşaf Takımları

Çift kişilik çarşaf takımları, çarşaflarla birlikte yastık kılıfları ile birlikte satılır. çift kişilik çarşaf takımı örneği, iki adet yastık kılıfıyla beraber sunulmakta olan takımdır. Bu takımın avantajı, daha sonra birer birer aynı renkte yastık kılıfı aramanıza gerek kalmamasıdır.

Çift Kişilik Lastikli Çarşaf Renkleri
Kullandığınız nevresim veya yatak mobilyalarınıza uygun olarak siyah, beyaz ve renkli çarşaf modelleri tercih edilebilir. Sitemizde çift kişilik yataklar için gri,pembe,mavi,turkuaz, lacivert, kırmızı, mor, lila, fuşya,bej,siyah,yeşil renk tonlarında çift kişilik lastikli çarşaf satın alabilirsiniz.

Çerez Kullanımı