Çift Kişilik Çarşaf 

Çift kişilik çarşaf modelleri, büyük boyutlara sahip çift kişilik yataklar için üretilmiş olan lastikli çarşaf modelleridir. Çift kişilik yatakların dekoratif olarak güzel gözükmesi ve temiz tutulması gibi sebepler ile kullanılmaktadır.

 

Çift kişilik lastikli çarşaf modellerimiz, evinizinde uykularınızı daha rahat geçimeniz için tasarlanmış olan yatak örtüleridir. Çift kişilik yatağınızda sevdiklerinizle ya da tek başınıza nitelikli bir uyku uyumak için çarşafların önemi yadsınamaz. Çift kişilik yataklar için en çok tercih edilen çarşaf modeli beyaz çift kişilik lastikli çarşaftır. 

 

Çift Kişilik Çarşaf Fiyatları

 

Çift kişilik çarşaf modelleri denilince akla öncelikle lastikli ve lastiksiz modeller gelir. Çift kişilik lastikli çarşaf lastikli  veya fitted çarşaf olarak tanımlanmaktadır. Fitted çarşafı yatağınızı komple sarar ve yatağa geçirmesi daha kolay olur. Lastiksiz çift kişilik çarşaflarda çarşafın kayması gece uykusunda çarşafın kaymasına sebebiyet vereceği için çok tercih edilmeyebilir.

 

Uyanınca lastikli fitted çarşafın yataktan kaldığınızda çarşafın aynen serdiğiniz gibi olduğunu görürsünüz. Katlama konusunda biraz titizseniz bu çarşaflarda biraz zorlanabilirsiniz. Ama lastiksiz çarşaflar kolayca katlanmasına rağmen iyi sıkıştırmazsanız siz yataktayken buruşma ve bozulma ihtimali daha yüksektir.

 

Aslında iki çarşaf modelinden hangisini seçeceğiniz sizin zevklerinize ve uyku alışkanlıklarınıza bağlı. Çarşafın modelinden sonra dikkat edeceğiniz şey, çarşafın kumaşı olmalı. En çok tercih edilen ve ucuz olan çarşaf modeli  penye çarşaflarıdır. Penye lastikli çarşaflar, esneme özelliği sayesinde yatağınıza daha kolay uyum sağlar ve yatak odasına hava katar.

 

Çift Kişilik Çarşaf Ölçüleri

 

Çift kişilik yatak ölçüleri genel olarak standart çift kişilik yatak ebatları göz önünde bulundurularak belirlenir. Ortalama çift kişilik çarşaf boyutları 180x200 cmdir. Battal boy olarak geçen çift kişilik lastikli çarşafların ölçüsü 200x200 cmdir. Sitemizden çift kişilik lastikli çarşaf satın almadan önce yatağınızın boyutlarını ölçün.

 

Penye çarşaf takımları esneme özelliğine sahip olduğu için yatağınızın ölçüsüne yakın ölçülere uyum sağlar. Küçük olursa sermeniz zorlaşır ya da imkansızlaşır; büyük olursa da pot yapar ve kırışır. Tek kişilik çarşaf modellerinin aksine lastiksiz çift kişilik çarşaf ebatları, yatağın altına sıkıştırma ihtimaliniz göz önünde bulundurularak geniş tutulabilir. Battal boy lastikli çarşaf modellerini de tercihlerinize ekleyebilirsiniz.

 

Çift Kişilik Çarşaf Takımları

 

Çift kişilik çarşaf takımları, çarşaflarla birlikte yastık kılıfları ile birlikte satılır. Aslında bu açıdan birer uyku seti niteliği taşımaktadırlar. Çift kişilik çarşaf takımı örneği, iki adet yastık kılıfıyla beraber sunulmakta olan takımdır. Bu çarşaf çeşitlerinin avantajı, daha sonra birer birer aynı renkte yastık kılıfı aramanıza gerek kalmamasıdır.

 

Çift Kişilik Lastikli Çarşaf Renkleri

 

Kullandığınız nevresim veya yatak mobilyalarınıza uygun olarak siyah, beyaz ve renkli çarşaf modelleri tercih edilebilir. Sitemizde çift kişilik yataklar için gri,pembe,mavi,turkuaz, lacivert, kırmızı, mor, lila, fuşya,bej,siyah,yeşil renk tonlarında çift kişilik lastikli çarşaf satın alabilirsiniz. Tüm lastikli çarşaf çeşitlerine göz atmak için sitemizde yer alan kategorilerimizi gezinmeyi unutmayın! 

 

Çift Kişilik Çarşaf Fiyatları Nedir?

 

Çift kişilik çarşaf modellerimiz 29 tl ile 33 tl arasındadır. Çift kişilik ekonomik ve çift kişilik penye olarak farklı çeşitlerimiz mevcuttur.

 

Çift Kişilik Çarşaflar Nasıl Yıkanır?

 

Çift kişilik çarşaflarınızı ve nevresimlerinizi normal ısıda yıkayabilirsiniz.

 

Çift kişilik çarşaf ölçüsü nedir?

 

Tek kişilik çarşaf modeli; 1.75 metre, çift kişilik çarşaf modeli; 2.50 metredir.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
Çerez Kullanımı