Çift Kişilik Alez
Çift kişilik alezler; çift kişilik büyük yataklar için tasarlanmış olan yatak koruyucu peddir. Yatak koruyucu, yatağınızı uzun süreli kullanabilmeniz ve sağlıklı bir ortamda uykunuzu alabilmeniz için oldukça önemlidir. Çift kişilik alez çeşitleriyle yatağınızın hijyenini uzun süre koruyabilir, konforlu uykunun tadını çıkarabilirsiniz. Yatağınıza kolayca giydirebileceğiniz şekilde tasarlanan çift kişilik yatak koruyucu alez ped ve fitted olarak ikiye ayrılır. 

Çift Kişilik Alez Fiyatları
Temel kulanım amaçları yatak hijyenini korumak olan alezler, standart olarak bu koruyucu özellikleri taşıyorlar ancak bazı modellerde fonksiyonel açıdan oldukça gelişmiş niteliklerle karşılaşabiliyorsunuz. Çift kişilik sıvı geçirmez alez modelleri  alt katmanı sıvı geçirmez katmana sahip olup bu sayede idrar, kan, ter gibi hijyenik olmayan faktörlerin yatağınıza geçmesi önlenir. 

Emici yüzeye sahip modeller, sıvıları yatağa geçirmezken ıslaklığın yayılmasını önleyebiliyorlar. Alez çift kişilik su geçirmez çeşitlerinde bu emici özellik sayesinde ıslaklığın etrafa yayılmasını önleyerek maksimum hijyen konforunu sağlamış olabiliyorsunuz. Bu yönleriyle birçok kullanıcının beğenisini kazanan su geçirmez alezleri inceleyerek, yatağınız için uygun olan ve teknik açıdan ihtiyaçlarınıza yanıt veren bir modeli edinebilirsiniz. 

Çift Kişilik Alez Modelleri 

Çift kişilik lastikli alez modelleri, yatağınızın yapısına esnek hatlarıyla iyi bir şekilde uyum sağlayabiliyor; uyku esnasında siz hareket ederken yerinden çıkmıyor kalıp gibi formunu kaybetmiyor. Yatağınıza kolayca giydirebilmeniz açısından da faydalı olan lastikli olma özelliğiyle Yastık Kılıfı, yorgan alezi ve yatak alezi alternatifleri kullanıcılarından beğeni kazanmaktadır

Alez modelleri arasında yatağa tamamen giydirilebilir çeşitlerin yanı sıra lastikli köşeleriyle yatağın sadece üst kısmına oturtulan kalın modeller de bulunuyor. Çift kişilik kalın kapitoneli alez çeşitleri, yatağınızın yüzey konforunu arttırmanızı sağlayabilen özellikler taşıyorlar ve bu sayede isterseniz eskiyen yatağınızın ilk günkü konforuna kavuşmasında da alezinizden istifade edebiliyorsunuz. 

Yumuşak dokusu, esnek dolgusu ve su geçirmezlik özellikleriyle kalın alezler arasından seçim yapabilirsiniz. Dilerseniz hemen ürün sayfamıza ilerleyerek çeşitli markaların çift kişilik alezlerini inceleyebilir, beğendiğiniz modeli satın alabilirsiniz.Özellikle bebek yatakları örtüsü için üretilen koruyucu alezlere göz atmanızı tavsiye ederiz.  

Ayrıca hepsinerakip.com üzerinde yer alan tek kişilik sıvı geçirmez alez modellerine de göz atabilirsiniz. 

Çift Kişilik Alez Ölçüleri Nedir?

 

Çift kişilik yataklar için alınacak olan yatak koruyucu alez ölçüler 160cm x 200cm olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu boyutlara ek olarak battal boy yani daha büyük boy yataklar için 200cm x 200 cm boyutları da bulunmaktadır.  

Çift Kişilik Alez Nasıl Temizlenir?

Çift kişilik alezleri temizlemek için çamaşır makineleri tercih edilmelidir. Hassas ayarlarda yıkama yapılmalıdır ve derecenin yüksek ısılarda olması tavsiye edilmektedir. Kirlendiği zaman ya da haftada bir yıkama yapılabilir.  

Terletmeyen Alez Nedir? 

Terleymeyen alezler, diğer alezlere göre daha incedir ancak koruyucu yapısında herhangi bir azalma söz konusu olmaz. Yaz aylarında daha ferah bir uyku sağlar. Koku yapmaz, sıvı geçirmez ve ter tutmaz. 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
Çerez Kullanımı