Emzirme Sütyeni

Hamilelik dönemini rahat bir biçimde atlatabilmeniz için bebeğinizin konforunu düşündüğünüz gibi kendi rahatlığınızı da düşünmelisiniz. Hamilelik sürecinizde ruhsal sağlığınıza, beslenme alışkanlıklarınıza özen gösterdiğiniz gibi giysilerinizde de stabil bir rahatlık seviyesine ulaşmalısınız. Hamilelik sürecinde östrojen hormonu sebebiyle göğüs uçlarının genişlemesi ve göğüslerdeki hassasiyet oluşumu bazı durumları tetikliyor. Bu sebeple bu süreçte doğal ve ergonomik kumaşlar giyinilmesi tavsiye edilir.

 

Emzirme sütyeni, bu hamilelik sürecinizde büyüyen göğüslerinize rahat bir şekilde uyum sağlayacak ve çocuğunuzu emzirmeye başladığınızda size kolaylık sağlayacak bir üründür. Emzirme sütyeni modelleri hamile annelerin kolay bir şekilde süt sağma davranışını yapabilmelerine olanak sağlıyor. Ayrıca emzirme sütyeni çeşitleri sayesinde acıkan bebeğinizin hızlı bir biçimde beslenmesini sağlarsınız. Ayrıca emzirme sütyeni pamuklu içeriği ile hem yeni doğan bebeğin hem de annenin cildine en uygun seçenekte üründür. Emzirme sütyeni özellikleri başlıca şunlardır;

 

  • Önden açılabilir olması özelliği
  • Her iki göğüs ucunu koruyan sütyenin ön kısmındaki bölümler farklı biçimlerde açılabilirler.
  • Bu şekilde bebeğinizi oral yolla rahat bir şekilde emzirebilirsiniz
  •  

Emzirme Sütyeni Avantajları

 

Emzirme sütyeni modelleri, bebek ve lohusa annenin yeni yaşamlarına adapte olmaya çalıştığı ilk dönemlerde kullanılması önerilen iç giyim ürünlerinden birisidir. Bunun sebebi ise önden açılıp kapanma özelliğinin anneye büyük bir kolaylık sağlamasıdır.  Bunlara ilave olarak hamilelik sürecinde süt oluşumunun durumu ile ve doğumdan sonraki süreçte de devam eden süt oluşumu değişimiyle göğüslerdeki hassasiyet ve ağırlık normal seviyenin üstünde artar.

 

Normal zamanlarda giyinilen sütyen modelleri bu soruna çözüm olamazlar ve hatta bazı yapay kumaştaki modeller bu hassasiyetin seviyesini yükseltirler. Bu emzirme sütyeni çeşitleri sağlam kayışlara sahiptir. Böylelikle sütyenin üst kısmındaki açılır kapanır bölümü sıkı bir şekilde sabit tutar hem de hamilelik süreci sebebiyle ağırlaşan memelerinizin hızlı toparlanmasına yardımcı olurlar. Ayrıca emzirme sütyeni atletli modellerde oldukça avantajlıdır. Hamilelik sürecinde e sonraki zamanlarda kilo alımları veya ani kilo verişler görülmektedir ve bu durum normaldir. Bu nedenle emzirme sütyeni bedenleri oldukça geniş skalada bir aralığa sahiptir.

 

Emzirme Sütyeni Fiyatları

 

Emzirme sütyeni fiyatları, modeller ve size sunmakta olduğu özelliklere göre değişkenlik göstermektedir. Fakat bilindiği gibi lohusa sütyen modelleri tarafından sağlanan en büyük özellik sütyenin meme kısımlarının açılabilir ve kapanabilir olmasıdır. Böylelikle size sunulan il özellik bebeğinizi zaman kaybetmeden ve hızlı bir şekilde besleyebiliyor olmanızdır.

 

Ayrıca lohusa sütyen çeşitleri pamuk dokusu sayesinde cildinizi da tahriş etmez. Emzirme sütyenleri çok farklı seçeneklerde olduğu için çok farklı fiyat alternatifi de vardır. Örneğin dantelli emzirme sütyeni veya desenli emzirme sütyeni ile sade bir emzirme sütyeni fiyatı aynı olmazlar. Bundan dolayı emzirme sütyeni çeşitleri çok farklı fiyat farklılıklarında olabilir ve satın alabilirsiniz.

 

Sütyen Modeli En Düşük Fiyat En Yüksek Fiyat
Emzirme Sütyenleri 44,90 TL 64,90 TL

 

Emzirme Sütyeni Modelleri

 

Emzirme sütyeni yeni doğum yapmış annelerin kullandığı bir çeşit sütyendir. Lohusa anneler ve bebeğini emzirmeye devam eden tüm anneler bu sütyeni kullanarak bebeklerini emzirirken daha rahat edebilirler. Emzirme sütyeni ön taraflardan çıtçıt içerir ve bebeğinizi emzirmek istediğiniz zaman çıtçıtı açarak emzirebilir, işiniz bitince tekrar kapatabilirsiniz. Emzirme sütyeni modelleri, çocuğunuza aldığınız zıbınlıklar gibi hep değiştirilmesi ve olması greken ürünlerdir.

 

Özellikle bu sürecin ilk 6 ayında hem çocuğunuzun hem de kendi rahatınız ve sağlığı için bolca bulundurulmalıdır. Bunlar ile birlikte farklı şekilde ve farklı kumaşlarda ürünler bulmakta tabi ki mümkündür. Örnek verecek olursak emzirme sütyeni toparlayıcı ya da balenli emzirme sütyen modelleri hem rahatlık açısından hem de fit bir görünüm açısından tercih edilebilir modellerden birkaçıdır. Ayrıca destekli emzirme sütyeni modelleri emzirme sırasında daha fazla destek olması açısından güzel bir modeldir.

 

Emzirme sütyeni içinde özel ped içerdiği için anne göğsünden akan sütü emme konusunda oldukça profesyoneldir. Bu sayede sürekli akan süt göğsü tahriş etmeyecek ve anne de bu durumdan rahatsız olmayacaktır. Bebek de annesinin göğsünde daha konforlu bir şekilde karnını doyuracaktır.

 

Emzirme Sütyeni Kullanmanın Avantajları

 

Emzirme sütyeni kullanmanın anneye pek çok avantajı vardır. Bebeği her emzirmek istediği zaman göğsünü tamamen ortaya çıkarmak zorunda kalmaz, emzirme sütyeni bu yüzden kullanımı açısından rahattır. Eğer bebek emzirme sütyeni ile beraber ya da ayrı olarak emzirme atleti kullanmak da avantajlıdır. Atletin omuz bölümünden düğmesi açılarak bebek rahat bir şekilde emzirilir.

 

Emzirme sütyeni göğüsten akan sütü emdiği için annenin göğsünü tahriş etmez. Bununla birlikte kaliteli markalar kullanıldığı taktirde göğüste alerjik reaksiyon da göstermez. Doğumdan önce alınarak bebek doğduktan sonra takılmalıdır. Emzirme atletini de sutyenini de kullanmasının yanı sıra yıkaması ve temizliği de kolaydır. Hızlı bir şekilde yıkanırsa leke bırakmaz. Süngerli yapısı ile kişiyi rahatsız etmediği gibi göğse yapışma gibi bir durum da olmaz. Hamile sütyeni de emzirme sütyeni gibi rahattır. Gebelik döneminde göğüsten akan sıvıyı emerek göğüsün yara ve tahriş olmasını önler.

 

Emzirme Sütyeni Modelleri ve Fiyatları

 

Lohusa sütyeni de hamile sutyeninde olduğu gibi kişiye rahatlık verir. Hele ki ilk doğum zamanında gelen bolca akan sütü emme konusunda oldukça başarılıdır. Emzirme sütyeni modelleri arasında genelde sade modeller tercih edilir. Desensiz, düz ve hafif dolgulu modeller daha fazla tercih ediliyor. Ayrıca ortadan açılan emzirme sütyeni modelleri de oldukça tercih edilmektedir. Emzirme sütyeni modelleri aynı zamanda hamile sütyen modelleri olarak da bilinmektedir.

 

Emzirme sütyeni fiyatları satın alacağınız firmanın kalitesine göre, emzirme modelinin fiyatına göre ve markasına göre farklılık gösterir. Sizler de güvenilir markalardan dilediğiniz emzirme sutyenini satın alabilir, bebeğinizi huzur içerisinde rahatça emzirebilirsiniz.

 

Hamile anne kıyafet modelleri kategorimize göz atarak, bu özel günleriniz için en rahat kıyafet seçimlerine sitemiz üzerinden ulaşabilirsiniz.

 

Emzirme Sütyenleri Hakkında Merak Edilenler

 

Emzirme Sütyeni İşe Yarıyor Mu?

 

Emzirme sütyenleri hamile kadınlar için oldukça büyük avantajlar sağlamaktadır. Memede oluşan çatlakları, ağrıları giderir. Doğru bir bedende takılan emzirme sütyenleri annenin konforlu hissetmesini sağlamaktadır.

 

Emzirme Sütyeni Ne Zaman Kullanılır?

 

Emzirme sütyeni genellikle doğumun son aylarında kullanılmaya başlanır. Özellikle eğer doğuma kısa bir süre kaldıysa emzirme sütyeni alınması gerekir. Fakat emzirme sütyeni satın almadan önce ölçünüzü doğru belirlemelisiniz.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
Çerez Kullanımı