1 2 3 >

Bornoz Seçimi Yaparken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Bornoz banyo giyeceği ya da duş sonrası havlu olarak kullanıldığı için seçimlerinizde en çok dikkat etmeniz gereken şey bornozun yapıldığı kumaştır. Bornozun yapıldığı kumaş bornozun ne kadar yoğunlukta su çekebileceğini ne kadar sürede kuruyabileceğini ve aynı zamanda ne kadar anti bakteriyel yapıda olacağı konusunda size bilgi verecektir.

Bu konu hakkında bilgi sahibi olmak için araştırma yaptığınız zaman karşınıza çıkan kumaş türleri pamuklu kumaş ve bambu kumaştır. Her iki kumaş türü de bornozun üretimi için kullanılacak en kaliteli ve güzel kumaş türleridir. Ev tekstili ürünlerinin başında gelen, bornoz seçimlerini yaparken inceleyeceğiniz bornoz örneklerinin markasına, kumaş türüne, alerjen madde içermemesine dikkat ediniz.

Bornoz Türünü Nasıl Seçmeliyim?

Piyasada birçok renk de ve modelde bornoz bulunmaktadır. Bu bornoz türlerini incelerken şu kriterlere dikkat etmeniz gerekir;

  • Bornozun uzunluğu
  • Bornozun Modeli
  • Bornozun Kumaşının Dokuma Yoğunluğu
  • Ve diğer kriterleri göz önünde bulundurup size uygun olan erkek bornoz modelleri veya kadın bornoz modellerini seçmeye karar verebilirsiniz.

Bornoz Rengine Nasıl Karar Vermeliyim?

Bornoz seçimi yaparken en fazla önem göstermeniz gereken noktalardan birisi alacağınız bornozun rengidir. Bornoz rengini seçerken mutlaka sevdiğiniz bir renk olmasına önem gösterin. Renkli bir bornoz seçimi yapacak olursanız bu bornozların zamanla renginin gideceğinin farkında olmanız gerekir. Eğer bornozun renginin kaybolmamasını istiyorsanız veya yüksek derecelerde yıkamak istiyorsanız tercihini beyaz bornozu seçmekten yana olmalıdır. Ayrıca beyaz bornozlar duş sonrası daha fresh hissetmenize katkı sunacaktır

Bornoz Markası Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Bornoz markası seçimlerinizde dikkat etmeniz gereken her zaman kaliteli bornoz markaları satın almaktır. Kaliteli erkek bornoz modelleri, çocuk bornozları, kaliteli kadın bornoz takımı ve bebek havlu bornoz modellerini size sağlayan markaların arasında yer alan ürünleri seçmeye dikkat edin. Hepsine Rakip sitesi olarak en kaliteli bornoz modellerini sizlere sunuyoruz.

Bornoz markalarımız;

  1. Elimra Textile
  2. Gözde
  3. Newhometrends

Bornozlar Hakkında Merak Edilenler

Bornoz Ne İşe Yarar?

Bornoz, banyo sonrası vücudu kurulamak için kullanılır.

Bornoz Hangi Kumaştan Yapılır?

Bornoz bambu ve pamuk olmak üzere iki farklı maddeden üretilir. Soğuk kış aylarında genellikle pamuklu bornozlar tercih edilir. 

Bornoz Seti İçinde Neler Var?

Bornoz seti içerisinde genellikle bir adet baş havlusu, bir adet havlu bone ve terlik bulunmaktadır. 

Çerez Kullanımı