Bebek Yatak Alezi

Bebek yatağı koruyucu alezler, çok sık ıslanabilen ve zarar görebilen bebek yataklarının korunması, yıpranmasının önlenmesi ve temiz tutulması adına kullanılan yatak koruyucu modelleridir. Sadece bebek yatağı ebatlarına göre üretilmiştir. Bebek yatağı için alez seçerken özen göstermeniz gerekli olan birtakım unsurlar var.

 

Doğal ya da organik bebek alez, örneğin yalnızca dış kısmı %100 pamuk olsa bile, kayda değer düzeyle daha konforlu olacaktır. Ayrıca, malzemenin antialerjenik ya da hipoalerjenik olması da gerekir. Böylece bebeğiniz alerjen maddelere maruz kalmamış olur. Soğuk havalar için bebek yün alez tercih edebileceğiniz gibi son teknoloji ile üretilmiş, sıcaklığı dengeleyen ürünlerden de memnun kalma ihtimaliniz yüksek.

 

Bebek alezinin kaymadan sabit durabilmesi de epey önemli. Bebek alezi ölçüleri ile bebek yatağı ölçüleri paralel olmalı. (Yastık alezinin ölçüleri tabii ki yastıklara göre ve daha ufak kalacak.) 60x120, 80x130, 70x110, 80x140, 70x120, 70x130 cm gibi pek çok ölçü arasından seçim yapabilirsiniz. Alezin fonksiyonları arasında su geçirmezlikle beraber leke tutmama olması da bir artısıdır. Kenar koruyucu olması sayesinde de yataklarınızın her zaman temiz kalmasını sağlar.

 

Bebek Alezi Nasıl Olmalıdır?

 

Alez, en basit tanımıyla yatak koruyucu demektir. Yatağınızı ve döşeğinizi içeri geçebilecek her çeşit sıvı maddeden koruyabilecek bir yapıdadır. Bebek alez de aynı amacı taşır. Hatta bebek yatakları için alez gerekliliği yetişkinlerden kat kat daha yüksektir.

 

Bebek su geçirmez alez bilhassa tuvalet eğitimi dönemlerinde en büyük yardımcılarınızdan biri olmaya adaydır. Alezler model açısından pek çeşitlilik göstermezler. Hemen hepsinin köşelerinde lastikler bulunmaktadır ve bunların her biri yatağın köşelerine geçirilir. Farklılık gösteren kısım alezin doldu malzemesi olabilir.

 

Bebek alezi ekstra koruma sağlamanın beraberinde kolay temizlenir, konfor sunar, ısı dengesi sağlar. Bebeklerin ağızlarının suyu da sık sık akar. O yüzden isterseniz bebek yastık alezi ile yastıkları da koruma altına alabilirsiniz.

 

Bebek Alezi Nedir?

 

Bebeğinizin yatağını ve yatak örtülerini aldınız; fakat yatağın uzun ömürlü olması için gerekli olan bir yatak odası tekstili daha var: Yatak koruyucu çarşaf! Bebek alezi sıvıların geçişini engelleyen bu yararlı ve pratik ürün hakkında kapsamlı bilgiyi burdan edinebilirsiniz.

Bebek Yatak Koruyucu Alez Modelleri

Bebek alez fiyatları bebek odası tekstil ürünlerinin en ekonomiklerinden. Zaten bebek yatağını koruması uzun sürede sizi yatak masrafından da kurtaracağı için bütçenize sağlamış olduğu katkı çok daha fazla. Fiyatlar markaya, malzemeye ve ölçüye göre kendi bünyesinde bir miktar değişiklik gösterebilir ama arada uçurum olmadığı söylenebilir. Birçok farklı markanın bebek alez yatak koruyucu ve yastık koruyucu modellerini bulmanız mümkün. Alezlerin en yaygın rengi beyaz olsa da çarşaflardaki gibi renk çeşitliliği bulunuyor.

 

Kız bebekler için pembe, erkek bebekler için mavi ve başka renkler, hatta kimi zaman sevimli desenler de seçeneklerinizin arasında yer alıyor. Alezi kullanabileceğiniz yataklar ve yastıklar, onun üstüne geçirebileceğiniz çarşaflar, uyku setleri, nevresim takımları, battaniyeler, pikeler, yorganlar ve benzerleri Bebek Odası Tekstil kategorimizde sizi bekliyor.

 

Ayrıca hepsinerakip.com sitemiz üzerinde yer alan çift kişilik sıvı geçirmez alez örtü modellerine de göz atabilirsiniz.

 

Bebek Alezi Fiyatları

 

Alez Modeli En Düşük Fiyat En Yüksek Fiyat
Bebek Yatak Alezi 39,60TL 74,90TL

 

Bebek Alezi Ne Demek?

Bebek alezleri, bebek yataklarının her türlü sıvı geçirme, pislenme ve yıpranma durumlarına karşın korunmasını sağlamak adına kullanılan bebek yatak koruyucularıdır.

Yatak Alezleri Nasıl Temizlenir?

Yatak alezleri çok basit bir şekilde çamaşır makinelerinde ya da el ile temizlenebilir. Daha sonra kurutularak yeni bir alez gibi kullanılabilir. Pislendikçe ya da 2 haftada bir temizlemekte fayda vardır.

Bebek Alezi Neden Kullanılmalıdır?

Bebek yatakları kirlenmeye en yakın olan yataklardır. Alez kullanılmaması durumunda en ufak bir sıvı darbesi yatağı yıpratabilir, yeniden kullanılmasını imkansız hale getirebilir. Bu nedenle bebek yatakları için bebek yatak alezi kullanmak çok önem arz eder.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
Çerez Kullanımı