Erkek Çorap


Ayakların yer ile bağlantısını keserek vücudun soğuk almasını engelleyen giyim ürününe çorap denir. Çoraplar kesimleri, üretildikleri ebat ile boyut ve renkleri ile kadın ve erkek çorapları çeşidi ile piyasada satışa sunulmaktadır. Erkek çorapları bayanlar için üretilen ürünlerden en çok renkleri ile ayırt edilmektedir. Çoraplar çok farklı alanlarda kullanılmak üzere üretilmektedir. Çoraplar, erkek giyim için oldukça büyük önem arz etmektedir. Erkek çorap modelleri, erkek patik çorap, erkek spor çorap, renkli erkek çorap olarak ayrılmaktadır. 

 

Erkeklerin En Çok Tercih Ettiği Çoraplar


Kullanım alanlarına göre değişiklik gösteren erkek kışlık çorapları arasında en çok tercih edilenleri soket çorap çeşitleridir. Bu çorap çeşidi, bileğe kadar uzanan boyutu ile kullanım özgürlüğü tanır. Bilek boyunda olan bu çoraplar kişiler tarafından genellikle iki kere katlanarak kullanılırlar. Daha çok spor kıyafetler ile gündelik yaşamda rahat edebilmek için tercih edilirler. Bununla birlikte erkekler çoraplarda genellikle sadelikten yanadırlar ve bu yüzden beyaz çorap erkekler için oldukça sık tercih edilen bir modeldir.

 

Erkeklerin sıklıkla tercih ettiği bir diğer çorap çeşidi ise çizgili erkek babet çorap modelleri çeşididir. Yaz aylarında havanın ısınması ile giyilen ayakkabıların bilek boyunun kısalması, ayaktaki çorabın gözükmesine neden olur. Bu da hoş olmayan bir görüntü oluşturur. Kısa bilek çorap modelleri ise dışarıdan gözükmez.

 

Yaz aylarında tercih edilen bir diğer çorap da bambu çorap çeşididir. Bu çoraplar sıcak havalarda terletme yapmayan özellikleri ile gün boyu ayakkabı giymek zorunda kalan erkekler için son derece idealdir. Terletmeyen ancak sıcak tutma özelliği ile desenli pamuk çorap çeşitleri de yaz aylarının aksine soğuk havalarda giyilmesi tavsiye edilir. Sıcak yaz aylarında şortun altında şık gözükmesi için desenli çoraplarda oldukça sık tercih edilmektedir.

 

Yün, Parmaklı, Termal Erkek Çorap Çeşitleri


Erkek çorapları arasında kış mevsiminde kullanılması tavsiye edilen pek çok çorap çeşidi bulunmaktadır. Bunların arasından ilk sıraya sıcak tutmaları nedeni ile termal çorap modelleri oturur. Ardından yün çorap çeşitleri gelmektedir. Yün kullanılarak üretilen çoraplar hem doğal hem de kalıcı sıcaklığı sağlayabilen ürünlerdir.

 

Kış mevsiminde evinin rahatlığında tercih edilecek bir çorap çeşidi de parmaklı çorap modelidir. Bu çoraplar eldiven mantığı ile üretilmiştir. Ayak parmakları arasına giren çorabın üretildiği kumaş ile özellikle ayak parmak aralarının sıcak tutulması hedeflemiştir. Bu tarzda üretilen çoraplar erkek çorapları arasında en az tercih edilen modellerin başında yer alır.


Sizler de kadın çorapları renk ve modellerini incelemek ve satın almak için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

 

Erkek Çorap Hakkında Merak Edilenler


Soket Çorap Nedir?

 

Soket çorap, bir diğer adıyla kısa çorap ayak bileğine ve ayak bileğinin üzerine uzanan çoraplardır. Kullanımı oldukça rahat ve konforludur.

 

Çorap Alırken Nelere Dikkat Edilmeli? 

 

Satın alacağınız çorabın ayağınıza uygun olduğundan emin olmanız gerekir. Bununla birlikte çorabın etiketlerine ve kumaş kalitesine dikkat etmeniz gerekir. 

 

Çorap Kalitesi Nasıl Anlaşılır?

 

Kaliteli çoraplar kaliteli ipliklerden üretilir. Pamuk kalitesi ve çorabın kumaş kalitesi yüksek seviyede olur. Kaliteli bir çorap, ayağınızı rahat ve konforlu hissettirir, terlemeye karşı önler. 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
Çerez Kullanımı