B00783
₺59,90 KDV Dahil
₺79,90 KDV Dahil
00586
₺39,90 KDV Dahil
₺47,90 KDV Dahil
%17 İndirim
%17İndirim
Ücretsiz Kargo
00567
₺44,90 KDV Dahil
₺49,90 KDV Dahil
%10 İndirim
%10İndirim
Ücretsiz Kargo
00569
₺44,90 KDV Dahil
₺52,90 KDV Dahil
%15 İndirim
%15İndirim
Ücretsiz Kargo
1

Tek Kişilik Battaniye Modelleri 

Tek kişilik battaniyeler, sadece tek kişilik yataklar ya da kullanımlar için üretilmiş olan, özel boyutlara sahip mevsimlik örtülerdir. Sıcak tutmak adına kullanılmaktadır.

Özellikle kış aylarında hem gece yatarken hem de televizyon karşısında otururken ısınmak için en sık kullanılacak olan ev tekstili ürünlerinden olan battaniyeler, farklı modelleri, desenleri, ölçüleri ve tasarımlarıyla dikkat çekiyor. Her evin ana ihtiyaçları arasında yer alan bu ürünler arasından tercih yaparken kullanım alanlarına ve ebatlarına özellikle dikkat etmek gerekmektedir. Ayrıca ürünlerin hangi mevsimde yoğun olarak kullanılacağı da kumaş vb. Tercihlerde çok önemli bir detay halini alıyor. Çocuk odası için satın alınacak olan tek kişilik battaniye ürünlerinin daha sağlıklı kumaşlardan üretilmiş ve antialerjik yapıda olmasına özen göstermenin faydası bulunuyor. Tek kişilik battaniye fiyatları da ürünün kumaşına, dokuma türüne, ebadına ve desenine göre değişkenlik gösterebiliyor.

Tek kişilik battaniye ölçüleri

Battaniyeler uyurken, kitap okurken ya da seyahat sırasında soğuktan korunmak için, tv karşısında tv battaniyesi olarak sıklıkla kullanılmaktadır. Battaniyeler arasında kolay taşınabilir ve hafif olmaları yönü ile tek kişilik battaniye ön plana çıkıyor. Tek kişilik battaniye ölçüleri 80x150 cm, 120x170 cm, 130x170 cm, 150x200 cm, 160x220 cm gibi farklı ebatlarda bulunabiliyor. Bu durum, tek kişilik pamuklu battaniye modellerin bir çok amaç için kullanımını kolaylaştırıyor. Battaniye ölçülerinin kullanışlı olması çantada taşınmasını kolay hâle getiriyor. Böylelikle dışarıda ya da uzun yolculuklarda battaniye konforlu bir biçimde kullanılmaktadır. Kimi zaman bir koltuğun kenarından dekoratif amaçlı sarkıtılan battaniyeler, yatak örtüsü olarak da kullanılabiliyor. Geniş ürün yelpazesi ve tasarımlarıyla bayanların, erkeklerin ve çocukların ilgisini çekiyor. Farklı doku ve kalınlıktaki battaniyeler, yalnızca soğuk kış günlerinde değil ihtiyaç duyulan her mevsimde kullanılmaktadır. Polar, yünlü, pamuklu, sentetik gibi malzemelerden üretilen battaniyeler, kolay temizlenebilir çeşitleriyle kullanıcılara konfor sağlıyor.

Tek Kişilik Battaniye Nerede Kullanılır?

Battaniyeler soğuk kış günlerinde kullanılabildiği gibi daha sıcak havalarda da tercih edilebiliyor. Mevsim geçişlerinde tek kişilik peluş battaniye ve tek kişilik polar battaniye çeşitleri, embos battaniye, chunky battaniyei yumuşak ve kadife battaniye evde ve dışarıda rahatlıkla kullanılmaktadır. Günümüzde kafelerin ve restoranlardaki açık bölümlerin de tercihleri arasında yer alan kalın ve tek kişilik battaniyeler sayesinde sıcak günler artık hiç de uzak değil.

 

Sitemiz üzerinde yer alan çift kişilik battaniye modellerimize de göz atmayı unutmayın! 

 

Tek Kişilik Battaniye Kaç Cm Olur?

Tek kişilik battaniye boyutu genelde 100*150 cm ebadında olur. hem tek kişilik hem de çift kişilik battaniye modellerimiz sayfamızda mevcuttur.

Polyester battaniye zararlı mı?

Polyester oldukça zararlı bir kumaştır. Bunun sebebi naylon ve plastikten üretilmiş olmasıdır. Bu nedenle derinin hava almasını önler. Polyester kumaşlar deri hastalıklarına sebep olabilir.

Pamuklu Battaniye sıcak tutar mı?

Pamuk ve yün içeren battaniyeler genellikle sıcak tutar. Tabiki kaliteden kaliteye değişiklik göstermektedir.

 

Çerez Kullanımı