Tek Kişilik Battaniye

Tek kişilik battaniye modelleri, kullanımı kolay ebatlarda ve değişken sıcaklık ihtiyaçlarını karşılayan kumaş ve dokuma opsiyonları ile dört mevsim işinize yarayacak temel ev tekstili ürünlerinden birisidir. Geceleri sıcaklık oranları düştüğünde yatağınızda sıcaklık açısından ekstra bir konforlu yol sunan ürünler, vücudunuzu daha rahat tutmak için yorganın üzerinde artı bir alternatif olur.

Tek kişilik battaniye çeşitleri günlük kullanıma uygun modellerin yanında yumuşak kumaş yapıları ve göze hoş gelen dizaynları ile kadife tek kişilik battaniye modelleri ile de çeyizlik şık ve gösterişli modeller mevcuttur.

Tek Kişilik Battaniye Modelleri

Tek kişilik battaniyeler, sadece tek kişilik yataklar ya da kullanımlar için üretilmiş olan, özel boyutlara sahip mevsimlik örtülerdir. Sıcak tutmak adına kullanılmaktadır. Özellikle kış aylarında hem gece yatarken hem de televizyon karşısında otururken ısınmak için en sık kullanılacak olan ev tekstili ürünlerinden olan battaniyeler, farklı modelleri, desenleri, ölçüleri ve tasarımlarıyla dikkat çekiyor.

Her evin ana ihtiyaçları arasında yer alan bu ürünler arasından tercih yaparken kullanım alanlarına ve ebatlarına özellikle dikkat etmek gerekmektedir. Ayrıca ürünlerin hangi mevsimde yoğun olarak kullanılacağı da kumaş vb. Tercihlerde çok önemli bir detay halini alıyor. Çocuk odası için satın alınacak olan tek kişilik battaniye ürünlerinin daha sağlıklı kumaşlardan üretilmiş ve antialerjik yapıda olmasına özen göstermenin faydası bulunuyor.

Tek kişilik battaniye fiyatları da ürünün kumaşına, dokuma türüne, ebadına ve desenine göre değişkenlik gösterebiliyor. Tek kişilik battaniye modelleri, mevsime ve ısı gereksinimlerine bağlı şekilde pamuk ve yün gibi doğal malzemelerin yanında polyester ve polar gibi dayanıklılığa sahip sentetik materyallerden üretilmektedir.

Tek kişilik pamuklu battaniye modelleri yetişkin bireyler için uygun olduğu gibi bebekler ve hassas cilde sahip olanlar kişiler için kesinlikle olmalıdır. Tek kişilik çocuk battaniye modelleri çocukların hayal gücüne ve renkli dünyalarına hitap eden desenler ve rahatlatıcı renkler ile satışa konulmaktadır.

Tek Kişilik Battaniye Nasıl Seçilir?

Tek kişilik battaniye seçimi, çoğu zaman oldukça kolay olsa da maksimum rahatlık için boyut, malzeme, dokuma türü ve desen gibi özelliklere dikkat etmeniz gerekebilir. Tek kişilik battaniye ölçüleri 150 x 200 cm boyutlarındadır. Öncelikle yatağınız için bir battaniye satın almayı düşünüyorsanız yatağınızın üstünü komple kaplayacak bir battaniye satın almalısınız. Battaniyenin çarşaf ve yorgan gibi yatak tekstilini tamamen kaplaması ve yatağın yan taraflarından en az 10 cm sarkması önerilmektedir.

Tek Kişilik Battaniye Ölçüleri

Battaniyeler uyurken, kitap okurken ya da seyahat sırasında soğuktan korunmak için, tv karşısında tv battaniyesi olarak sıklıkla kullanılmaktadır. Battaniyeler arasında kolay taşınabilir ve hafif olmaları yönü ile tek kişilik battaniye ön plana çıkıyor. Tek kişilik battaniye ölçüleri 80x150 cm, 120x170 cm, 130x170 cm, 150x200 cm, 160x220 cm gibi farklı ebatlarda bulunabiliyor. Bu durum, tek kişilik pamuklu battaniye modellerin bir çok amaç için kullanımını kolaylaştırıyor.

Battaniye ölçülerinin kullanışlı olması çantada taşınmasını kolay hâle getiriyor. Böylelikle dışarıda ya da uzun yolculuklarda battaniye konforlu bir biçimde kullanılmaktadır. Kimi zaman bir koltuğun kenarından dekoratif amaçlı sarkıtılan battaniyeler, yatak örtüsü olarak da kullanılabiliyor. Geniş ürün yelpazesi ve tasarımlarıyla bayanların, erkeklerin ve çocukların ilgisini çekiyor.

Farklı doku ve kalınlıktaki battaniyeler, yalnızca soğuk kış günlerinde değil ihtiyaç duyulan her mevsimde kullanılmaktadır. Polar, yünlü, pamuklu, sentetik gibi malzemelerden üretilen battaniyeler, kolay temizlenebilir çeşitleriyle kullanıcılara konfor sağlıyor.

Tek Kişilik Battaniye Nerede Kullanılır?

Battaniyeler soğuk kış günlerinde kullanılabildiği gibi daha sıcak havalarda da tercih edilebiliyor. Mevsim geçişlerinde tek kişilik peluş battaniye ve tek kişilik polar battaniye çeşitleri, embos battaniye, chunky battaniyei yumuşak ve kadife battaniye evde ve dışarıda rahatlıkla kullanılmaktadır. Günümüzde kafelerin ve restoranlardaki açık bölümlerin de tercihleri arasında yer alan kalın ve tek kişilik battaniyeler sayesinde sıcak günler artık hiç de uzak değil.

Tek Kişilik Battaniye Satın Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Genellikle battaniye modelleri çeşitli dokuma yöntemleri ile üretilmektedirler. Aşağıda ki dokuma çeşitlerine göre içinde bulunduğunuz mevsime uygun en iyi ürünleri kolayca seçebilirsiniz. Kışlık battaniye modelleri tek kişilik dizaynlarda kullanılan klasik battaniye dokuması tipik örtü örgüsü olarak oldukça sıkıdır. Bu özelliğinin sayesinde vücut ısısı için kusursuz bir yalıtım sağlamaktadır.

Termal dokuma çeşidi genellikle pamuklu ürünlerde mevcuttur. Gevşek bir dokuma türüdür hava sirkülasyonunun dolaşımı için uygundur. Diğer türlere kıyasla oldukça ağırlığı düşük olan termal modeller yaz mevsimi için sıkça tercih edilmektedir. Örgü dokuma türleri ise kalın ve sıcak tutma özellikleri ile kış aylarının vazgeçilmezidir. Peluş battaniye modelleri, genellikle polyesterdir. Bu sebeple yumuşak yapıdadırlar. Çocuklar ve bebekler için en uygun battaniye modellerinden birisidir.

Sitemiz üzerinde yer alan çift kişilik battaniye modellerimize de göz atmayı unutmayın!

Tek Kişilik Battaniye Kaç Cm Olur?

Tek kişilik battaniye boyutu genelde 100*150 cm ebadında olur. hem tek kişilik hem de çift kişilik battaniye modellerimiz sayfamızda mevcuttur.

Polyester Battaniye Zararlı Mı?

Polyester oldukça zararlı bir kumaştır. Bunun sebebi naylon ve plastikten üretilmiş olmasıdır. Bu nedenle derinin hava almasını önler. Polyester kumaşlar deri hastalıklarına sebep olabilir.

Pamuklu Battaniye Sıcak Tutar Mı?

Pamuk ve yün içeren battaniyeler genellikle sıcak tutar. Tabiki kaliteden kaliteye değişiklik göstermektedir.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
Çerez Kullanımı