Tek Kişilik Çarşaf

Tek kişilik çarşaf, belirli boyutlara sahip tek kişilik yataklar için üretilmiş olan çarşaf modelidir. Yatakların korunması, temiz tutulması ve dekoratif olarak çeşitlendirilmesi adına kullanılmaktadır. Tek kişilik lastikli çarşaflar, tek kişilik yatağınızda sevdiklerinizle ya da tek başınıza nitelikli bir uyku uyumak için tasarlanmış olan yatak çarşafıdır. Tek kişilik yataklar için en çok tercih edilen çarşaf modeli Tek kişilik lastikli çarşaftır. Hepsine Rakip'in sizlere sunmuş olduğu tekli çarşaf modelleri ile konforlu bir uyku uyuyabilirsiniz.

 

Tek Kişilik Çarşaf Modelleri

 

Tek kişilik çarşaf modelleri denilince akla öncelikle lastikli ve lastiksiz modeller gelir. Lastikli çarşaf tek kişilik ve çift kişilik olarak satışa sunulmaktadır. Tek kişilik lastikli çarşaf lastikli  veya fitted çarşaf olarak tanımlanmaktadır. Fitted çarşafı yatağınızı komple sarar ve yatağa geçirmesi daha kolay olur.

 

Lastiksiz Tek kişilik çarşaflarda çarşafın kayması gece uykusunda çarşafın kaymasına sebebiyet vereceği için çok tercih edilmeyebilir. Uyanınca lastikli fitted çarşafın yataktan kaldığınızda çarşafın aynen serdiğiniz gibi olduğunu görürsünüz. Katlama konusunda biraz titizseniz bu çarşaflarda biraz zorlanabilirsiniz. Ama lastiksiz çarşaflar kolayca katlanmasına rağmen iyi sıkıştırmazsanız siz yataktayken buruşma ve bozulma ihtimali daha yüksektir. Aslında iki çarşaf modelinden hangisini seçeceğiniz sizin zevklerinize ve uyku alışkanlıklarınıza bağlı.

 

Çarşafın modelinden sonra dikkat edeceğiniz şey, çarşafın kumaşı olmalı. En çok tercih edilen ve ucuz olan çarşaf modeli  penye ve streç çarşaflarıdır. Lastikli penye çarşaf, esneme özelliği sayesinde yatağınıza daha kolay uyum sağlar. Bunlarla birlikte desenli lastikli çarşaf sıklıkla tercih edilmektedir.

 

Tek Kişilik Çarşaf Ölçüleri

 

Tek kişilik yatak ölçüleri genel olarak standart Tek kişilik yatak ebatları göz önünde bulundurularak belirlenir. Ortalama Tek kişilik çarşaf boyutları 90x190 cmdir.120X200 lastikli çarşaf ölçülerinde de bulunmaktadır. Sitemizden Tek kişilik lastikli çarşaf satın almadan önce yatağınızın boyutlarını ölçün.

 

Pamuklu çarşaf takımları esneme özelliğine sahip olduğu için yatağınızın ölçüsüne yakın ölçülere uyum sağlar. Küçük olursa sermeniz zorlaşır ya da imkansızlaşır; büyük olursa da pot yapar ve kırışır. Lastiksiz Tek kişilik çarşaf ebatları, yatağın altına sıkıştırma ihtimaliniz göz önünde bulundurularak geniş tutulabilir. Lastikli çarşaf çeşitlerine hepsinerakip.com ayrıcalığı ile istediğiniz zaman ulaşabileceksiniz. 

 

Tek Kişilik Çarşaf Takımları

 

Tek kişilik çarşaf takımları, çarşaflarla birlikte yastık kılıfları ile birlikte satılır. Tek kişilik çarşaf takımı örneği, iki adet yastık kılıfıyla beraber sunulmakta olan takımdır. Bu takımın avantajı, daha sonra birer birer aynı renkte yastık kılıfı aramanıza gerek kalmamasıdır.

 

Tek Kişilik Lastikli Çarşaf Renkleri ve Çarşaf Fiyatları

 

Kullandığınız nevresim veya yatak mobilyalarınıza uygun olarak siyah, beyaz ve renkli çarşaf modelleri tercih edilebilir. Sitemizde Tek kişilik yataklar için gri,pembe,mavi,turkuaz, lacivert, kırmızı, mor, lila, fuşya,bej,siyah,yeşil renk tonlarında Tek kişilik lastikli çarşaf fiyatlarını inceleyerek satın alabilirsiniz. Sitemizde yer alan kaliteli çift kişilik lastikli çarşaf modellerine de göz atmayı unutmayın! 

 

Tek Kişilik Çarşaf Fiyatları Nedir?

 

Tek kişilik çarşaf modellerimiz 29 tl ile 33 tl arasındadır. Tek kişilik ekonomik ve tek kişilik penye olarak farklı çeşitlerimiz mevcuttur.

 

Tek Kişilik Çarşaflar Nasıl Yıkanır?

 

Çarşaf ve nevresim takımlarınızı normal ısıda yıkayabilirsiniz. Ayrıca çarşaflarınızı en güçlü sıkma programında yıkamaktan da vazgeçmenizi tavsiye ediyoruz.

 

Tek kişilik çarşaf ölçüsü nedir?

 

Tek kişilik lastiksiz çarşaf ölçüleri eni 160 cm, boyu ise 240 cm olarak tasarlanır.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
Çerez Kullanımı