1

Kadın Korse Modelleri

Kadın korseler, bayanların kendilerini rahat ve güzel hissetmeleri için hazırlanmış olan özel tasarım ürünlerdir. Ayrıca kadın korse modellerimizi tercih ederek vücudunuza sağlık ve güzellik katabilirsiniz. 

Daha ince bir bele nasıl sahip olabiliriz?

Daha ince bir bele sahip olmak zaman alır ama bu konuya odaklanarak ve kararlılık göstererek bunu başarabilirsin! Belini inceltmek sadece öz güvenini arttırmakla kalmayıp bu süreçte daha sağlıklı biri olmanı sağlar.

Korse kullanmanın yararları ve zararları, korse hakkında en çok merak edilen konular arasında bulunmaktadır. Genellikle hafif kilolu tabiri caizse balık etli bayanların giyerek zayıf gösterdiğine inandığı korse hakkında bir diğer önemli soru da zayıflatıp zayıflatmadığına dairdir. Bu durum genellikle korse çeşitleri üzerinden farklı cevapları içerisinde barındırmaktadır.

Son zamanlarda yapılan bilimsel araştırmalar ise korse kullanma sürecinin kalça ve leğen kemiği bölgesindeki fazla olan yağları yakmada etkili bir yöntem olduğunu göstermektedir. Özellikle lateks korse ya da sıkılaştırıcı korse kullanımları kilo vermek adına fayda sağlayabilir. 

Korse Takmak Zayıflatır Mı ve Beli İnceltir Mi?

Korse giyerek vücutta ekstra bir enerji harcanmasını sağlamaz. Bu durumda aşırı terleme yöntemiyle vücuttan atılan öge sudur. Korse kullanma yalnızca kilogram vermek amaçlı olarak değil, hemde belirli sağlık sorunlarının beraberinde dik ve doğru bir duruş için de kullanılıyor.

Bir davete veya düğüne giderken göbeğinizden, baseninizden veya kalçanızdan dolayı aynaya baktığınız zaman kendinizi iyi hissedemiyorsanız, bu kısımda korseler tam bir kurtarıcı görevi görmektedirler. Sağlık problemleri nedeniyle korse kullanma ise göbek fıtığı, bel ağrıları ve sezaryen doğum sonrasında kullanılması tavsiye edilmektedir. Kullanım sırasında aşırı terleme olacağından dolayı,içinize pamuklu bir bluz giyip,vücut hijyenine devam etmelisiniz. Aksi takdirde mantar gibi cilt sorunları ile baş etmek durumunda kalabilirsiniz. Ayrıca aşırı ter ile temas korse içindeki balenlerede zarar verip zamanla oksitlenerek,kırılmalarına neden olabilir.

Korse Giymek Kilo Verdirir Mi?

Doğru teknikler ile kullanıldığı takdirde korse kullanma kalıcı zayıflama ve kilogram kaybı sağlamaktadır. Zayıflatıcı korseler, inceltici korse, erkek korse, medikal korse, toparlayıcı korse, çelik korse, korse tayt, hamilelik sonrası korse gibi seçeneklerden oluşmaktadır. Özellikle bel bölgesinde yer alan, göbek ve karın yağlarını yok ederek bölgesel zayıflamayı sağlamaktadır. İnceltici bel korsesi seçimleri ile daha zarif ve daha sağlıklı bir görüntüye kavuşabilirsiniz. 

Son zamanlarda yapılan araştırmalar göstermektedir ki korse giymenin zayıflama ve kilogram vermeye ilişkin olumlu yönleri bulunur. Eskiden bayanlar yalnızca kilogramlarını saklamak için kullansalar da çağımızda korse kullanımının amacı değişmiş ve zayıflama ile beraber incelme etkisi de gösteren bir elbise haline gelmiştir. Bu kısımda önemli olan kullanılacak olan korsenin nitelikli olması gerektiğidir.

Zayıflamak İçin Nasıl Korse Kullanılır? Hangi Korse Daha Kullanışlı?

Günde 8 saat korse kullanma ile korse vücut kalıbından hafif sıkı hale getirilir. Bel korsesi kadın modelleri özellikle fıtık hastalarına oldukça yardımcı olur. Akşamları ise özellikle uyurken korse kullanımı önerilmemektedir. Bacak korsesi ise gün içerisinde kullanılabilir. 

Korse Seçiminizi Nasıl Yapmalısınız?

Korseniz belinize çok uygun bir şekilde oturduğundan, her türlü aktiviteyi yaparken belinizi gün boyunca doğru bir şekilde inceltip, istediğiniz forma kavuşmanızı sağlıyor. Özel gün kıyafetleriniz için abiye korsesi seçimi yapabilir ve daha fit bir görünüm yakalayabilirsiniz. Korse fiyatlarını sitemiz üzerinden inceleyebilirsiniz.

Kadın korse çeşitlerimizin yanı sıra, sitemizde yer alan kadınlar için atlet, fanila ve çıtçıtlı body modellerimize de göz atmanızı tavsiye ederiz. 

 

Korse Ne İçin Kullanılır?

Korse vücudunuzun daha dik durmasını sağlayan bir iç çamaşırıdır. Korse gün içinde rahatça hareket edebilmenizi sağlar.

Korse Giymek Beli Şekillendirir Mi?

Düzenli korse giymeniz halinde belinizin incelmesi ve şekillenmesi mümkündür.

 

 

Çerez Kullanımı