Alez Modelleri

Alez ürünleri, çift kişilik ya da tek kişilik ebatlarda yatakların temiz kalmasını sağlamak, korumak ve yıpranmasını önlemek adına kullanılan yatak koruyucu modelleridir. Alez ürünleri, özellikle sıvı geçmesini önlemek adına tercih edilir. Yastıklarınızı korumak ve daha uzun süre kullanmak için yastık kılıfı mevcuttur. Yatak örtünüz ile uyum sağlayan renklerde üretilen yastık kılıfı tercih edebilirsiniz. Yatağınızda kullandığınız yastıkların yanı sıra evinizin içinde kullandığınız diğer dekoratif yastıklarınız için de dekoratif yastık kılıfı modellerinden seçebilirsiniz. Koltuklarınız ile uyumlu renkler arasından seçim yaparak kullanabilirsiniz. Kanepelerinizin üzerinde kullandığınız kırlentlerinizin kirlenmemesi için kırlent kılıfı ile dekor edebilirsiniz.

Yatağınızda kullandığınız yastıklarınızın daha şık bir hâl alması ve klasik bir ortam oluşturmak için saten yastık kılıfı kullanabilirsiniz. Yastık kılıfı üretiminde pamuklu ve hafif kumaşlar kullanılır ve sık sık yıkamanıza rağmen kolay eskime yapmaz ve uzun yıllar boyu kullanmanızı sağlar.

Yastık kılıfı modellerimiz standart yastık ölçüleri baz alınarak hazırlanmış olan üst düzey modellerden oluşmaktadır. Ayrıca özel ölçülerde yastık modellerine de sitemizden ulaşabilirsiniz. Özellikle fermuarlı yastık kılıfı modellerimize göz atmanızı öneririz. Bununla birlikte sitemiz üzerinden en şık bornoz takımlarına göz atabilirsiniz.

Alez Nedir?

Alez, yatağınızın ve yastık takımlarınızın dış etkenlerden gelebilecek herhangi bir sıvı dökülmesine karşı muhafaza etmek amaçlı kullanılır. Alez, sadece kendi evinizde değil herhangi bir seyahate çıktığınızda yanınızda götürüp ev veya otelde daha sağlıklı bir ortamda uyumanız için de kullanılır. Alez kumaşı kapitoneli ve sıvı geçirmez olarak ikiye ayrılır. Kapitoneli alez modelleri standart tasarım olarak dizayn edilmiştir. Alez modellerinin yatak ile temas eden kısmı sıvı geçirmez nitelikte ve muşamba malzeme ile kaplıdır. Bu bölüm hava aldırmaz seviyede olduğu için vücut ile temas etmez. Eden bölüm kumaş dokusunda olan bölümdür. Bu sebeple alezin muşamba bölümü ne kadar fazla sıvı dökülürse dökülsün sıvının yatağa doğru ulaşmasını engeller. Bu da herhangi bir olası sıvı dökülme ihtimalinde uykunuzun bölünmesini rahatça engellemiş olur. Su geçirmez alez yatak koruyucu fiyatları hakkında bilgi almak isterseniz sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Alez Nasıl Yıkanmalıdır?

Öncelikle yatak çarşafını ve hemen sonrasında yatk alezinizi olduğu yerden çıkartın ve güzelce sirkeli su ile yıkayın. Sirkeleme işleminden hemen sonra alezi çamaşır makinesine atın. Alezi tek olarak yıkayabileceğiniz gibi diğer beyazlar ile de rahatlıkla yıkayabilirsiniz. Alezi yıkayacağınız programın yüksek devirde olması durumu yanlıştır. Çünkü çok sıcak ve yoğun olan programlarda makinedeki alezin bir yüzü muşamba olduğu için yırtılma ihtimali yüksektir.

Alez Nasıl Kullanılır?

Alezlerin dört köşesinde yatağa rahatça geçirilmesini sağlayan 4 adet lastikli yapıda yuva mevcuttur. Bu sayede kayma ve toplanma durumları kolayca önlenir. Yıkama işleminin hemen sonrasında alez, direkt kurutulmalıdır.

Yastık Kılıfı Nedir?

Yastık kılıfı, rahat ve konforlu bir uyku için ihtiyacımız olan yastıkların hijyeni ve konforu için kullanılan bir yatak odası ürünüdür. Yastık kılıfları çoğu zaman işlevsel olarak kullanılır. Ama bazen de dekoratif olarak kullanılabilir. Yastık kılıfları, yatak yastıkları, kırlentler ve minderlerde kullanılabilen tekstil ürünleridir.

Yastık Kılıfı Modelleri

Ev tekstili son zamanlarda oldukça yer edindi ve güzel çeşit ve modellerde ürün skalasına sahip bir seviyeye geldi. Yastık kılıfı çeşitleri oldukça çeşitlidir. Düz modellerin yanında bebek ve çocuklar için tasarlanmış ürünlerde vardır. Bebek yastık çeşitleri daha küçük çaplardadır. Çocuk yastık kılıfları ise biraz daha boyut olarak büyüktür. Yastık kılıfı çeşitleri; •Dekoratif yastık kılıfı çeşitleri •Yatak yastık kılıfı çeşitleri •Minder kılıfı çeşitleri •Kırlent kılıfı çeşitleri •Ortopedik yastık kılıfı çeşitleri

Yatak Alezi Modelleri

Yatağınızın korunması ve temiz kalması için alez çeşitleri mevcuttur. Yatak koruyucu olarak da bilinen alezler sayesinde yatağınız ıslanma durumuna karşı korunur. Çocuğunuzun altını ıslatmasına olanak olarak altına sıvı geçirmez yatak alezi koyabilir ve önlem alabilirsiniz. Yatağınızın boyutuna uygun olan alez çeşidini satın alabilirsiniz.

Nefes alan bir yapıda olan ve çekme yapmayan kumaştan üretilen alez çeşitlerini yastıklarınız için de kullanabilirsiniz. Yatağınız çift kişilik yataksa çift kişilik alez satın alarak kullanabilirsiniz. Alez çeşitleri yatağınızın kirlenmesini önlerken konforlu kullanım da sağlar. Makinada yıkamaya uygun olarak üretilen alezlerin kullanımı da oldukça kolaydır. Kolay kuruma yapısına sahip olması sayesinde her zaman kullanıma uygundur. Sitemiz üzerinde 3'lü yastık koruyucu 4 adet kapitoneli yastık koruyucu, 10 adet kapitoneli yastık koruyucu, 6 adet kapitoneli yastık koruyucu satışa sunulmaktadır. 

Alez ve Yastık Kılıfları Fiyatları

Uyku esnasında ve dinlenirken yatacağınız yastığınız için ya da süs yastıklarınızı her zaman temiz kullanmak için yastık kılıfı kullanabilirsiniz. Daha doğal hissetmek için ipek yastık kılıfı tercih edebilirsiniz. Bebeğinizin de daha rahat uyku uyuması için yastığında bebek yastık kılıfı modellerinden seçebilirsiniz. Yumuşak kumaşlar kullanılarak üretilen ve fiyatları oldukça uygun olan english home yastık kılıfı çeşitlerinden satın alabilirsiniz. Evinizde kullandığınız minderlerinize minder kılıfı veya pamuk yastık kılıfı takarak kullanabilirsiniz.

Yastık Kılıfı ve Alez Fiyatları Tablosu
Model En Düşük Fiyat En Yüksek Fiyat
Tüm Modeller 40 TL 190 TL
Bebek Koruyucu 40 TL 75 TL
Tek Kişilik 40 TL 190 TL
Çift Kişilik 55 TL 130 TL

Yastıklarınızı koruduğunuz gibi yatağınızı korumak için de kullanacağınız alez fiyatları da uygundur. Yatağınızın boyutuna göre satın alabilirsiniz. Tek kişilik yatağınız için tek kişilik alez kullanabilirsiniz. Nefes alabilen ve tüm ürünlere sitemizden ulaşabilir ve satın alabilirsiniz.

Sitemiz üzerinde yer alan bebek yatak koruyucu alez modellerine göz atmayı ve bebeklerinizin konforunu artıracak yatak alezlerinden satın almayı unutmayın.

Alez Nedir?

Alez, çarşafsız yatakların üstüne koruma amaçlı gerilen, kirlenmesini önlemek ve daha temiz tutmak gibi amaçları gerçekleştiren bir koruyucudur. Kısacası yatak koruyucu olarak da bilinir.

Yatak Alezi Fiyatları Fiyatları Ne Kadar?

Yatak alezleri fiyatları yatağın ebatlarına göre farklılık göstermektedir. 50TL seviyelerinde başlayan fiyatların en fazla 100 - 120TL civarlarında seyrettiği görülmüştür

Alezler Su Geçirmez mi? Su Geçirmez Alez Nedir?

Alez modelleri arasında su geçirmez modellerde bulunmaktadır. Hepsinerakip.com avantajları ile size sunulan su geçirmez alez modelleri sayesinde yataklarınızı tüm sıvılardan koruyabilirsiniz.

Yastık Alezi Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Yastık alezi almadan önce dikkat etmeniz gerekenler , cildinize zarar vermeyecek ve sağlığınız için uygun olan yastık alezi modellerini tercih etmenizdir. Ayrıca üretim kalitesi ve markasına da dikkat etmelisiniz.

Çerez Kullanımı