El YüzHavlusu


El yüz havluları, kişisel temizlik amacı ile kullanılmakta olan, küçük boyutlu havlu modelleridir. Banyolarda ya da kişilerin ihtiyaç duydukları alanlarda kullanılabilirler. Boyutları fazla değişmese de, renk ve desen farklılıklarına sahiptir. El yüz havlusu ürünlerimizin yanında tercih edebileceğiniz banyo havlusu çeşitlerimizi ve bornoz takımı ürünlerimizide inceleyerek, banyolarınız için renkli çözümler bulabilirsiniz.

 

Özellikle banyo ve mutfaklarda kullanılan el havlusu, boyutu sayesinde pratik bir kullanım imkanı sunuyor. El yüz havlusu modelleri, el ve yüz gibi bölgeleri kurulamaya yarar. Yumuşak dokuları sayesinde cilde herhangi bir zarar vermezler ve yüz gibi hassas bir bölgede bile rahatlıkla kullanılabilir.


El ve yüz havlularını sık yıkama sonrası tekrar kullandığınızda hijyen konusunda da herhangi bir sıkıntı yaşamazsınız. Aynı zamanda el yüz havlusu kullanımı ile kağıt havlu kullanımını en aza indirgemiş olursunuz. Bu sayede de hem doğa dostu bir davranış sergileyip hem de maddi açıdan tasarruf edebilirsiniz.

 

El Yüz Havlusu Modelleri


El ve yüz havluları, oldukça geniş bir model yelpazesine sahiptir. Boyutlarına, renklerine ve kullanım alanlarına göre el havlusu çeşitleri farklı kategorilere ayrılır. Her renkte ve desende el yüz havlusu bulunduğu için kendi zevkinize uygun bir havluyu kolaylıkla bulabilirsiniz. Hasır bir sepetin içerisine banyonuzun renkleri ile uyumlu el havlularını yerleştirerek bir yandan da dekoratif bir görüntü oluşturabilirsiniz.


Banyo el havlusu modellerinin farklı boyut alternatifleri bulunur. Havluların boyutları genellikle 50×90 cm olsa da daha küçük ya da büyük ebatlarda havlu modelleri bulmak da mümkündür. Ürünleri inceleyerek sizin için en uygun ölçüde olan havluyu belirleyebilirsiniz.


Üretiminde kullanılan maddeye göre de havlu modelleri değişkenlik gösterir. Örneğin bambu yüz havlusu, yüz bölgesinde kullanılmak üzere özel olarak üretilmiştir. Dayanıklı bir yapıya sahip olan bambu yüz havlusu, uzun süreli bir kullanım imkanı sunar. Pamuk el yüz havluları ise yumuşak ve narin bir yapıya sahiptir.


El yüz havlusu 6’lı modelleri, içerisinde fazla sayıda havlu bulundurduğu için havluları dönüşümlü olarak kullanabilmenize olanak sağlar. Cildinize değer veriyorsanız ve kağıt havlu tüketimini azaltmak istiyorsanız bu tarz havlu modellerine yönelebilirsiniz.

 

El Havlusu Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?


El havlusu alırken birkaç püf noktaya dikkat etmeniz kullanım rahatlığı açısından faydalı olur. Havlu modelleri arasında seçim yaparken şunlara dikkat etmelisiniz:


• Öncelikle alacağınız el havlusunun çabuk kuruyan bir yapıda olmasına özen göstermelisiniz. Hızlı bir şekilde kurumayan havlular hijyen açısından sıkıntılı durumlara neden olabilir.
• El yüz havlusu ölçüleri de dikkat etmeniz gereken bir diğer noktadır. Hangi ölçülerde havlu almak istediğinize karar verip seçim yaparken ölçülere bakmalısınız.
• Ürünün hangi maddeden yapıldığı da oldukça önemlidir. Bambu, pamuk kullanılarak üretilen havlulara yönelmeniz gerekir.
• Havlunun gramajına da dikkat edilmelidir. Daha yoğun dokuya sahip bir havlu almak istiyorsanız, gramajı yüksek olan havluları tercih edebilirsiniz.
• Evinizin renkleri de havlu seçimini etkiler. Evinizin dekorasyonuna uygun renkteki havlulara yönelmeniz daha hoş ve uyumlu bir görüntü yakalamanıza olanak sağlar.


Bunların dışında da kendi istek ve beklentilerinizi belirleyerek havlu alırken bu doğrultuda hareket etmeniz gerekir. Örneğin, cildiniz hassassa daha yumuşak dokudaki el havlularına yönelebilirsiniz.


Havlu alırken gösterilen özen, havluyu kullanırken de gösterilmelidir. Kaliteli bir havlu da olsa yanlış bir şekilde kullanıldığında kullanım süresi kısalır. Yüz ve el havlularını mutlaka etiketinde yer al yıkama bilgilerine uygun bir şekilde yıkamalısınız. Yıkama esnasında fazla yumuşatıcı kullanımından da kaçınmalısınız. Zaten kaliteli bir el havlusu kullanıyorsanız havlunun yumuşak olması için yumuşatıcı kullanmanıza gerek kalmaz.


Kuruma esnasında ise doğrudan güneşe maruz kalmayan bir ortamı tercih etmeniz daha doğru olur. Eğer evinizde kurutmak makinesi bulunuyorsa uygun bir programı seçerek kurutabilirsiniz. Kurutma yönteminiz ne olursa olsun işlem sonrasında havluları havalandırmanız kullanım ömürlerini uzatır.

 

El Havlusu Fiyatları


El havlusu fiyatları, geniş bir aralığa sahip olduğu için her bütçeye uygun bir havlu bulmak mümkündür. Havluların fiyatlarını etkileyen birkaç faktör bulunur. Örneğin havlunun kumaşının kalitesine bağlı olarak fiyatı da yükselir. Ya da havlunun ölçüleri büyüdükçe fiyatı da artar.


Havlu seçimi yaparken fiyatından önce işlevsel özelliklerine bakma daha doğru olur. Sırf daha ucuz diye kalitesiz bir kumaşa sahip havlulara yönelmeniz cilt sağlığınız açısından tehlike oluşturur. Kaliteli bir dokuya sahip el havluları, kağıt havlu kullanımını ortadan kaldıracağı için uzun vadede daha karlı olur. Bu yüzden fiyat konusunda endişe etmeden ihtiyacınıza uygun el yüz havlusunu sepetinize ekleyebilirsiniz.


Özellikle indirim dönemlerinde uygun fiyatlı el havlularına erişmeniz daha kolaydır. Bunun dışında da fiyatlara bakarak kendi bütçenize uygun olan havluları belirleyip rahat bir şekilde satın alabilirsiniz.

 

El Havlusu Ne İşe Yarar?


El havlularının birçok farklı kullanım alanı bulunur. Küçük el havlusu modelleri genellikle mutfaklarda el kurulamak için kullanılır. Yüksek emiş gücüne sahip oldukları için kısa bir süre içerisinde kurur ve böylelikle mutfakta hijyenik bir ortam oluşur. Yere sıvı bir şey döküldüğü zamanlarda da el havlusundan yardım alınabilir. Yeri sildikten sonra çamaşır makinesinde yıkayıp sonrasında tekrar kullanabilirsiniz.


Banyo havlusu kategorisine giren yüz havluları ise yüz bölgesi ile uyumlu bir dokuya sahiptir. Cilde herhangi bir zarar vermeyen bu havluları birkaç kullanımın ardından yıkamak hijyen açısından yararlı olur. Bunun yanı sıra havluları ıslanmayacakları bir yerde muhafaza etmek de oldukça önemlidir. Böylelikle kullanacağınız zamana kadar kuru kalır ve kalitesini de uzun zaman korumayı başarır.


El havluları, çeşitli meyve ve sebzeleri kurulamak için de tercih edilebilir. Siz de evinize el ve yüz havlusu alarak birçok farklı alanda sorun yaşamadan ve rahat bir şekilde kullanabilirsiniz.

 

El Havluları Hakkında Merak Edilenler

 

Yüz Havlusu Nedir?


Yüzün vücudun diğer bölgelerine nazaran daha hassas bir yapısı vardır. Cilt le uyumlu bir yapıya sahip olan yüz havluları, yüz bölgesine zarar vermeden kurulamaya yarayan havlu çeşitleridir.

 

El Havlusu Ölçüleri Nelerdir?


El havlusu havlular arasında en küçük olanıdır. El havluları, ortalama 30 x 40 cm, 30 x 45 cm boyutlarındadır.

 

El Havlusu Nasıl Yıkanır?


Havlularınız gereğinden fazla kirliyse , makineye atmadan önce sıcak su ve beyaz sabun ile elinizde biraz çitileyin daha sonra makinede yıkayın.

 

El Havlusu Ürünleriniz Toptan Satılıyor Mu?


El havlusu ürünlerimizi dilerseniz toptan bir şekilde de satın alabilirsiniz.

 

Havlu Nerelerde Kullanılır?


Havlu çeşitli yüzeyleri kurulamak amacıyla ev ve otel gibi birçok farklı mekanda kullanılır.
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
Çerez Kullanımı