İçerik Detay

Bebekler Yazın Nasıl Giydirilmeli

  •  31.07.2017
  •  

Bebekler Yazın Nasıl Giydirilmeli

Yaz aylarında doğum yapmak avantajları ve dezavantajları bir arada sunar. Bebeğiniz güneşten ve sıcak havadan maksimum ölçüde faydalanarak daha hızlı serpilip, büyüyebilir. Yıkamak, açık havada dolaşmak oldukça keyiflidir. Ancak bakım, temizlik ve beslenme kurallarına da azami ölçüde dikkat etmek gerekir. Sıcak hava, nem ve güneş bir noktadan sonra bebeğinizin sağlığını tehdit edebilir. Bebek giysilerinin seçimi de hassas olunması gereken noktalardan biridir. 

Hassas bebek cildi için pamuklu kumaşlardan vazgeçilmemelidir. Pamuklu kumaşlar bebeğinizin cildinin nefes almasını sağlar. Sıcağa karşı vücudunu bir kalkan gibi korur. Bebekler için her mevsim en doğru seçim pamuklu giysilerdir.

Yumuşak olmayan, sert kumaşlardan yapılmış giysiler bebeğin korumasız teninde hassasiyet ve kızarıklık gibi olumsuz etkiler yaratır.

Yanlış ve sağlıksız kıyafet seçimi bebeğinizde alerji, bacak ve kol altlarında pişik, deride yanma hissi ve kaşıntı yapabilir. Sentetik karışımı kumaşlar ve kimyasal boyalı kıyafetler bebeğinizin deri solunumunu engeller, terlemeyi artırır ve çeşitli deri hastalıklarına sebep olabilir. Hava alan ve terletmeyen kumaşları tercih ederseniz, bebeğinizin rahat bir yaz geçirmesine yardımcı olursunuz.

Yaz için bebek giysisi seçiminde ipuçları

    Hareket özgürlüğünü kısıtlamamak için rahat, vücuda yapışmayan yumuşak kumaşları tercih edin.

    Bebeğinizin giysilerini yaşa göre değil, kilosuna ve vücut yapısına göre alın. Bu bilgiler ürün etiketlerinde yer alır. Önemli olan bebeğinizin, giysisinin içinde rahat olmasıdır.

    Hayatınızı kolaylaştıracak parçaları bebeğinizin gardırobundan eksik etmeyin. İşte birkaç öneri:

    Beyaz renkte atlet ve yarım kollu alttan çıt çıtlı bodyler, ister günlük kullanımda ister şık geceler için size yardımcı olur.

    %100 pamuk penye iplikten yapılmış eşofman altları ile yaz boyu hem siz hem bebeğiniz rahat eder.

    Kolay kombinlenen kısa kollu ve atlet t-shirtler sıcak yaz günlerinde işinizi kolaylaştıracak.

    Serin yaz akşamları için bebeğinizin gardırobunda kapüşonlu ceketler bulundurmayı unutmayın.