Erkek Bebek Çorap


Çocuk hastalıkları uzmanlarının da sürekli olarak söyledikleri şey bebeklerin ve çocukların ayaklarını hiçbir şekilde üşütmemektir. Bu bağlamda, anneler ya da babalar gibi ebeveynlerin hepsi çocuk ve bebeklerin ayaklarını sıcak tutmak için çorap konusunda çok hassas davranmaktadırlar. Bebek çorap çeşitleri içerisinde birçok renk ve desen de modeller bulunmaktadır. Özellikle yeni doğumdan itibaren gerek zıbın içine gerekse zıbın altına bebek çorap çeşitlerinden mevsimine göre ince ya da kalın olanları tercih edilerek giydirilir.

 

Cinsiyet ayrımı fark etmeksizin birçok çeşidi olan çoraplar da özellikle yaş grubuna göre pamuklu olan ürünler daha çok tercih edilmektedir. Bu ürünlerin tercih edilmesinin en büyük nedenlerinden biri sürekli olarak ayakta kalan bebek çorap çeşitleri herhangi bir şekilde terlemeye müsaade etmemesi ve ayak içersinde nemlenmesinden dolayı oluşacak sağlık sorunlarına yer vermemesi nedeniyledir. Kız çocukları için pembe, kırmızı, lila gibi renkler tercih edilirken erkek bebek çorap çeşitlerinde ise mavi, gri, siyah gibi soft renkler daha çok tercih edilir.

 

Bebek çorap çeşitleri birçok farklı seçeneklerden oluşmaktadır. Bebek babet çorap özellikle yaz aylarında ayakların hem üşümemesini, hem de terlememesini sağlayan çeşitlerdir. Çocuk çorapları içerisinde kış aylarında daha çok kalın yün çoraplar tercih edilir. Bu çorapların tercih edilmesinin en büyük nedenlerinden bir tanesi de soğuktan etkilenmemesi ve ayakları sıcacık tutmasıdır. Gelişim esnasında bebekler ellerini ve ayaklarını tanımaya başladıklarında ayaklara daha çok çıngıraklı çorap alınması tavsiye edilmektedir. Çünkü ayaklarını oynattıkça çorap tan gelecek olan ses, duyusal gelişimine çok fayda sağlayacaktır.

 

Çocuk çorap üreticileri modelleme yaparlarken özellikle çocukların en sevdiği karakterleri ve renkleri kullanmayı tercih ederler. Karakterli çoraplar severek giyilen çorap çeşitleri içerisindedir. Özellikle erkek çocuk çorap seçimi konusunda ebeveynler, güncel çizgi film kahramanlarının olduğu desenleri daha çok tercih ederler. Kız çocukların çorapların da ise daha çok cicili bicili modeller tercih edilebilir. Tüm bu çeşitler ile ilgili olarak sitemizi ziyaret edebilir ve istediğiniz model ve renklerde ürünlerden satın alabilirsiniz.

 

Erkek Bebek Çorapları Hakkında Merak Edilenler 


Erkek Bebek Çorap Çeşitleri Nelerdir?

 

Erkek bebek çorap çeşitleri, soket çorap, külotlu çorap, patik çorap olmak üzere üçe ayrılmaktadır. 

 

Erkek Bebek Çorap Modelleri Kaç Yaşa Uygundur?

 

9-12 aylık bebekler için ve 11-12 yaşında ki çocuklar için bebek çorap modelleri satışa sunulmaktadır.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
Çerez Kullanımı