Sebze Meyve Filesi ve Cam Rende

Markalar

Fiyat Aralığı

Ürün Puanı

Fırsatlar


HTML İçerik

Bebeklerin Katı Gıdaya Geçişi

Bebeklerin ek gıdaya hangi ayda başlaması gerektiği konusunda iki farklı yaklaşım var. Birçok doktor, bebeğinizi ilk 6 ay sadece anne sütüyle beslemenizi 6. aydan itibaren ek gıda vermeye başlamanızı önerecektir. İlk 6 ay bebeğiniz ihtiyacı olan her şeyi, D vitamini hariç anne sütünden alır. Sindirim sistemi henüz katı gıdayı hazmetmeye hazır değildir. Bu konuda bir diğer yaklaşım ise, 4. aydan itibaren ek gıdaya başlamaktır. Bu yaklaşımı benimseyen doktorlar, bebeğe daha erken katı gıda vererek sindirim sisteminin daha çabuk katı gıdaya hazır hale geldiğini, güçlendiğini düşüyorlar. Bu yaklaşıma göre böylece ek gıdaya geçiş bebekler için kolaylaşıyor.
Bebeğinize o ilk lokmaları ne zaman vereceğinizi doktorunuzun ve sizin yaklaşımınız belirleyecektir. Türkiye’de Sağlık Bakanlığı ilk 6 ay sadece anne sütü verilmesini tavsiye etmektedir. İlk 4 ayda anne sütü dışında herhangi bir besinin bebeğe verilmesi hiçbir açıdan uygun değildir.

Meyve Filesi Nedir? Nasıl Kullanılır?

Meyve Filesi bebeklerin katı gıdaya geçiş aşamasında sizlere büyük kolaylık sağlamaktadır. Meyve Filesi ile bebeklerin katı gıdaya geçişinde meyve veya sebzeleri cam rende yardımıyla püresi çıkararak meyve filesi yardımıyla bebeklerin emerek tüketmesini sağlar.

Bebeklerin alışveriş sitesi HepsineRakip.com da meyve filesi modellerini , markalarını , en ucuz fiyata satın alabilirsiniz.