Erkek Bebek Tulum Modelleri ve Fiyatları

Bebek kıyafetleri bebeğin gelişimi için sağlıklı beslenmeden hemen sonra önem taşıyan en büyük etkenlerden biridir. Bebeğin beden yapısına, kilosuna, yaşına ve hareketlerine göre uygun kıyafet seçmek çok önemlidir. Bebek kendini giydirilen kıyafet içinde rahat hissetmeli, üşümemeli ya da terlememelidir.

Bu kıyafetlerin malzemeleri de bebeğe zarar vermeyecek şekilde, doğal olmalıdır. Kıyafetlerde kullanılan aksesuarlar da yine bebeğe zarar vermeyecek düzeyde olmalıdır. Bebeğin vücut yapısı, kilosu ve yaşına uygun kıyafetler seçilmediği takdirde bu, bebeğe zarar verir. Kemiklerini deforme edebilir ya da büyümesinde geriliğe sebep olabilir. Anlatılanlara istinaden bebeklere en uygun kıyafetler bebek tulum çeşitlerinde bulunur.

 

Bebek Tulumlarının Tercih Edilme Nedenleri Nelerdir?

Bebekler ilk dönemlerinde sık sık bezlerinin değiştirilmesine ihtiyaç duyar. Bu yüzden sürekli giyilip çıkarılacak kıyafetler tercih edilmemelidir. Bebek tulum önerisi de bu noktada devreye girer.  Tulumlar uzun kollu, uzun bacaklı gibi tek parçalı ya da alt üst olmak üzere iki parçadan oluşur. Genellikle kullanılan malzeme bebeğe zarar vermeyecek olan pamuk ve yündür.

Erkek bebek tulum ayakları tamamen kapatan, elleri ise bazen kapalı bazen açık bırakan tulumlar bebeğin hareket yetisinde kolaylık sağlar. Bir diğer kolaylığı ise kıyafeti tamamen çıkarmanıza gerek bırakmamasıdır. Bacak kısımlarından omzuna doğru cırt cırtlı bir yapısı vardır. Günlük kullanılabileceği gibi uyurken kullanılan modelleri de mevcuttur. Bebek tulum modelleri ve en çok kullanılan bebek slopet ürünleri kullanım kolaylığı için ebeveynlerin en sık tercih ettiği modellerdir.

Bebek Tulum Çeşitleri

Bebek uyku tulumu, kol ve bacakların tamamen kapalı olduğu, pamuklu ve rahat yapısıyla bebeğinizin daha sağlıklı ve güvenli bir uyku uyumasını sağlar. Bebek tulum çeşitleri içinde bulabileceğiniz bu tulumları seçerken bebeğinizin kilosuna, yaşına çok dikkat etmelisiniz.

Astronot tulum, kol ve bacakların kapalı olmasına ek başın da kapüşonla kapatıldığı bir tulumdur. Bebek tulum çeşitleri içindeki işlevi, soğuk havalarda, tulumun soğuğa dayanıklı, kalın dış yapısıyla bebeğin vücuttaki ısı dengesini sağlamaktır.

 

Uyurken giydirilebildiği gibi dışarı çıkarken de bebeği kat kat giydirmek yerine tercih edilebilir. Bebek tulum mont kategorisinde bu ürünü bulabilirsiniz. Astronot tulum ve tulum montlar bebek kışlık tulum için seçebileceğiniz en doğru ürünlerdir.

Çerez Kullanımı