Sütyen Nasıl Yıkanmalıdır?

Sütyen Nasıl Yıkanmalıdır

Kadın için sütyen; hem rahatlık, hem tarz hem de gerekliliktir. Göğüslerin sırta ve omuzlara baskı yapmadan sabitlenmesi ve hareketliliğinin azaltılması, olası sırt ağrılarının önüne geçilmesi anlamında önemlidir. Aynı zamanda sütyenler, küçük göğüslerin daha büyük görünmesini sağlayan, büyük göğüsleri toparlayan ve sarkık göğüsleri dikleştiren mücizevi tekstil ürünleri arasındadır. Rengini, modelini ve duruşunu çok beğendiğiniz sütyene sahip olduktan sonra dikkat etmeniz gereken en önemli husus sütyen yıkama kuralları olmalıdır. Kadın sütyenlerinin daha uzun süre aynı konforda kullanılmasının sağlanması, doğru sütyen yıkama sayesinde mümkündür.

Satın almış olduğunuz sütyenin yıkama ve kullanma önerileri, sütyenin iç yüzünde bilgi etiketi içerisinde yazılıdır. Sütyen makinede yıkanır mı sorusunun cevabını, kullanmış olduğunuz sütyenin bilgi etiketine bakarak öğrenebilirsiniz. Bazı sütyenler, üretildikleri malzeme ve işçilikleri nedeniyle makinede değil elde yıkanmalıdır.

Sütyen Makinede Nasıl Yıkanır?

Renkli bir sütyen aldığınızda, makinede yıkama işlemine geçmeden önce renk verip vermeyeceğinden emin olmanız gerekebilir. İlk yıkamada makineye beyaz bir kumaş koyarak bunu basitçe test edebilirsiniz. Sütyeni makinede yıkayacaksanız mutlaka sütyen yıkama topları kullanmanız önerilir. Bu sayede sütyen dikişleri, kopça ve baleni zarar görmez. Beyaz sütyenlerinizi mutlaka beyaz kıyafetlerle birlikte ve sütyen yıkama topu içerisinde yıkamalısınız. Yüksek ısılar sütyeninizin yapısına zarar verebileceğinden makinenizin ısı ayarlarını yıkama öncesi mutlaka kontrol etmelisiniz.

Sütyen Elde Nasıl Yıkanır?

Elde yıkanması gereken sütyen ve braletler için, tavsiye edilen yıkama sıcaklığı koşullarına uyduğunuzdan emin olmalısınız. Kullanacağınız deterjanın, ağartıcı kimyasallar içermediğini kontrol etmelisiniz. Süngerli iç yapıya sahip sütyenlerde iki ya da daha fazla kez durulama yaparak, tüm deterjanın arındığından emin olmalısınız. Balenli sütyenler elde yıkama esnasında çitilenmemelidir. Dantel sütyen çeşitleri elde yıkanırken dantel ve güpür kısımlar çitilenmeden nazikçe yıkanmalıdır.

Sütyen Ne Sıklıkla Yıkanır?

Sütyenlerin özellikle sırt kısımlarında bulunan elastik malzeme, bant ve kopçalar yıkandıkça ilk günkü özelliklerini kaybedebilirler. Yaz aylarında her gün terlediğiniz için sütyen yıkama yapmayı düşünüyorsanız makine yerine elde yıkamayı tercih ederek bu yıpranmaların önüne geçebilirsiniz. Kış aylarında sütyen yıkama sıklığını 2-3 kullanımda bir olacak şekilde ayarlayabilirsiniz.

Emzirme sütyenleri kategorimizi ziyaret edin ve rahatlığın keyfini sizlere yaşatacak emzirme sütyenleri ile tanışın! Ayrıca sitemizde yer alan kadın tutku iç çamaşırları kategorimizden de kaliteli sütyen modellerine göz atabilirsiniz. 

 

Etiketler: sütyen yıkama
Mart 29, 2021
Listeye dön
Çerez Kullanımı