Külotlu Çorap Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Külotlu Çorap Seçimi

Külotlu çorap Seçimi:

1. Külotlu çorap seçmeden önce cilt tonunuzu bilin!

Ten renginizin, külotlu çoraplarınızın renk seçiminde çok önemli bir rolü vardır. Örneğin, koyu bir ten tonunuz var ise, daha dengeli bir görünüm elde etmek için daha koyu tonlu külotlu çoraplar kullanabilirsiniz. Beyaz ve gri külotlu çoraplar da uygun olabilir çünkü bunlar sizi fazla göstermez.

Soluk bir cildiniz var ise, pembe ve kırmızı gibi parlak renkli külotlu çorap giymek yanlıştır, çünkü daha solgun görünmenize neden olur.

2. Uygun desenli veya kıyafetinizi tamamlayacak külotlu çoraba karar verebilmek için vücut tipinizi tanıyın.

Külotlu çorabın rengine karar verirken mevsim, nerde giyileceği, kıyafetin tarzı kadar vücut tipi ve bacak boyu da önemlidir. Uzun ve ince bacakları olan bayanlar külotlu çoraplarını seçerken büyük sorunlarla karşılaşmayabilirler, çünkü siyah ve kahverengi külotlu çorapların beraberinde, daha parlak renkler de giyebilirler. Kırmızı, sarı ve turuncu gibi parlak renklere sahip külotlu çoraplar dikkat çekmenize ve bacaklarınızın uzunluğunu vurgulamanıza yardımcı olur. Kalın gri külotlu çoraplar ise bacaklarınıza biraz hacim katabilir. Zayıf göründüğün için dert edenlere minik bir tüyo vermiş olalım.

Kıvrımlı ve kalın bacakları olan ve alt kısmı daha geniş olan bayanlar için, bacaklarınızın daha ince görünmesi için siyah ve koyu mavi gibi koyu renkli külotlu çorapları seçebilirsiniz. Parlak renkli külotlu çoraplar giymekten kaçının (özellikle desenlerle) çünkü bacağınızı daha kalın gösterir.

3. Kişiliğinizi Tanıyın

Külotlu çoraplarınızın rengi, sizi ve stilinizi yansıtır. Sıradışı ve/ya da renkli, heyecanlı biriyseniz, kırmızı, pembe, mavi, turuncu ve sarı gibi parlak ve iddialı renkli külotlu çorapları deneyebilirsiniz. Kıyafetinizin dengelenmesi için koyu renkli giysiyle / eteklerle eşleştirdiğinizden emin olun. Kahverengi, siyah (özellikle desenli külotlu çoraplar) ve pastel renkli külotlu çoraplar ile seksi ve cesur olabilirsiniz. Bu renkler kadınsı yönünüzü yansıtmanıza yardımcı olur.

Renkli külotlu çoraplar, en başta korkutucu görünebilir ancak giysiniz ve aksesuarlarınızla doğru biçimde eşleştirdiğinizde, kesinlikle muhteşem görüneceksiniz. Seksi,şık, sıradan, fotoğrafı ya da eğlenceli görünebilir, kişiliğinizi yansıtabilirsiniz.

4. Eşleşen Renkler

Mükemmel bir kıyafet elde etmenin en zorlu yanı, renkleri eşleştirmektir.

Parlak renkli külotlu çoraplarınızı (kırmızı, mor, mavi ve sarı) nötr renkli giysinizle eşleştirebilirsiniz, çizgili ve noktalı giysilerle de eşleştirebilirsiniz. Bu renkler pastel, çiçek ve kareli giysiler / üstler için de mükemmeldir. Aynı zamanda çekici renklerde giysi / üst giydiğiniz zamanlarda beyaz, kahverengi, ve siyah gibi tek renkli külotlu çoraplarla dengeleyebilirsiniz. Genel bir hata olarak görebileceğimiz en yaygın kullanım, tüm kombinin tek rengin çeşitli tonlarından oluşturulması. Kimi noktada ton-sür-ton olarak da adlandırılan bu kullanım, iddialı veya canlı renkler kullanılmadığı takdirde genel itibari ile pasif veya silik bir görünüme yol açıyor. Kastettiğimiz özellikle pastel tonların kullanımı esasında. Yani hata, bir rengin tonlarının seçiminde değil, ön plana çıkan canlı bir tonun kombinde bulunmaması.

Siyah külotlu çorapla başlamıştık, aynı yerden devam ederek renk kullanımına bir örnek verelim. Kombinin diğer parçalarında, örneğin gömlek, tişört, etek veya pantolonda koyu tondaki grilerin tercih edilmesi yüzünden kontrast etkisi azalıyor ve kişinin yorgun veya soluk görünmesine neden olan bir renk kullanımı yapılmış oluyor.

5. Havayı ve sezonu düşünün

Mevsim, külotlu çorap giyerken daima dikkate alınmalıdır. Kışın büyük endişe duymazsınız, çünkü kıyafetlerinizi doğru renkle eşleştirdiğinizi hatırladığınız sürece herhangi bir külotlu çorap giyebilirsiniz. Sorun şu ki, yazın bacaklarınızı göstermek istemezseniz ne olur?

Eğer teninizi göstermek istemiyorsanız, ten renginize eksiksiz olarak uyan çok ince külotlu çorap giyebilirsiniz. Uyarı; gün ışığı altında bacaklarınız parıldayarak gezmemek için çorabın parlamadığından emin olun.

Bu arada yazlık giysilerinizi, renkli külotlu çoraplarınızla eşleştirerek de harika olabilirsiniz.

6.Duruma göre giyinin

Külotlu çoraplarınla iyi görünebilirsin ama kıyafetin bu duruma uygun mu?

Düğünler ya da  akşam yemekleri gibi etkinlikler için çıplak ya da sade siyah külotlu çoraplarla şık ancak alışılmış bir şeyler giyebilirsiniz. Bu külotlu çorap rengi, çekiciliğinizi ve zarafetinizi gösterir.Gündelik etkinliklere gidecekseniz de, göze çarpmak için pembe, sarı ve mavi gibi renkli desenli külotlu çoraplar giymekten korkmayın.

Tek bir külotlu çorap rengine bağlı kalmak mecburiyetinde değilsiniz. Size uygun olabilecek diğer renklerin ne olduğunu keşfetmek için denemeniz gerekir. En sevdiğiniz ve alıştığınız külotlu çoraptan diğer bir renge geçmek zor olabilir, yukarıdaki yönergelerimiz / önerilerimiz size yardım edecektir.

Bir de son olarak, tercih ederken kullanımının zor olduğu düşünülen desenli çorap konusu var. Aslında desenli çoraplar kullanmayı bilenler için o kadar fark oluşturuluyor ki! Sizin için o konuyu da derleyip toparlıyoruz, kadın külotlu çorap modellerimize de göz atmayı ihmal etmeyin!

Etiketler: külotlu çorap seçimi
Mart 04, 2021
Listeye dön
Çerez Kullanımı