Kışlık Hamile Giyim Nedir?

kışlık hamile giyim

Hamilelik, duygusal ve fiziksel anlamda anne adayını tatlı tatlı zorlayan bir dönemdir. Nitekim, her ay vücut ölçüleri belirgin bir şekilde değişen anne adayı, kıyafet seçiminde problemler yaşayabilir. Öte yandan mevsimsel geçişler de giyim konusundaki tercihleri daha zorlu bir hale getirebilir. Bilhassa kışlık hamile giyim dönemleri…

Kış mevsiminde anne adaylarının sağlığı için kendilerini sıcak tutacak aynı zamanda rahat edebilecekleri kıyafetlere ihtiyacı vardır. Kışlık hamile kıyafet çeşitleri arasından seçim yaparken, özellikle kumaş türüne dikkat etmelidir. Pamuklu, yünlü, polar gibi kumaş türleri kış mevsimi için idealdir. Bu perspektiften bakıldığında alternatifler her ne kadar fazla gibi görünse de, karar vermesi zaman alır. Eğer kışlık hamile giyim ürünleri seçme konusunda sizin de kafanızda soru işaretleri varsa, “kombininde kararsız kalan annelere” özel hazırladığımız zengin seçenekler işinizi fazlasıyla kolaylaştıracak! Hazırsanız, kışlık giyimi ürünlerine şöyle bir göz atalım.

Hamile Kışlık Giyim Seçenekleri

Anne adayı kadınların, hamile kışlık kıyafet alışverişi yaparken öncelikle kendilerini sıcak tutacak alternatiflere yönelmesi gerekir. Öyle ki hamilelik süreci, kadınlar için oldukça hassas bir şekilde ilerler. Soğuktan korunmak ve hasta olmamak için kıyafet seçiminde dikkatli olmak gerekir. Bu sayede anne adayı ve bebeği iklim değişiminden etkilenmez.

Kışlık hamile giyim modelleri arasında sizi olumsuz etkilemeyecek pek çok seçenek mevcut:

 • Hamile pantolonlar,
 • Kışlık etek,
 • Kalın kumaşlı elbiseler,
 • Bluz ve gömlekler,
 • Sweatshirt,
 • Kaban ve montlar,
 • Kışlık pijama takımları,
 • Kışlık taytlar,
 • Kazaklar,
 • Pançolar,
 • Hırkalar,
 • Yelekler gibi pek çok hamile giyim modelleri ve çeşitleri bulunmaktadır. 

Özellikle son yıllarda hamile modasına daha fazla önem verilmektedir. Pek çok hamile giyim markası hem yazlık hem de kışlık hamile giyim ürünlerini anne adayı müşterilerinin beğenisine sunmaktadır. Ayrıca her renk, desen, model ve beden seçeneği bulunur. Kış için hamile giyim arayışında olan kadınlar piyasada kendileri için sunulan binlerce seçenekten birisini seçip kışlık kıyafet ihtiyaçlarını giderebilir.

Tesettür Kışlık Hamile Giyim

Hamile giyim konusunda tesettür giyim tarzına sahip kadınlar için de pek çok seçenek bulunmaktadır. Nitekim kışlık hamile giyim tesettür modasına başarılı bir şekilde uyarlanmıştır. Tesettür kıyafet içerisinde yer alan pek çok kıyafet çeşidinin, hamile anne adayları için olanları da üretilmektedir. Söz konusu kışlık hamile giyim çeşitleri şu şekildedir:

 • Hamile pantolonlar,
 • Kışlık etekler,
 • Kışlık şal ve eşarplar,
 • Uzun elbiseler,
 • Pardösü ve kaplar,
 • Kışlık tunik ve sweatshirt modelleri,
 • Kalın pijama takımları gibi pek çok seçenekler bulunmaktadır.

Kışlık Hamile Giyim Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kış mevsimi, hamile kadınlar için kritik bir dönemdir. Nitekim düşen sıcaklıkla birlikte gelen soğuk hava, annenin vücut hassasiyetini anlamlı oranda arttırır. Bu noktada anne adayının hem kendini soğuktan korumasını sağlayacak hem de rahat edebileceği bir seçim yapması önemlidir.

Hamile kışlık giyim seçiminde özellikle kaliteli, sağlıklı kumaşlarla bezenmiş ve sıcak tutan seçenekler her zaman ön planda olmalıdır. Bu yüzden hem daha kalın hem de daha esnek yapıda olan kumaş türleri ile üretilen kıyafetler seçilmelidir. Düşünülenin aksine, kış mevsiminde de sıkı kıyafetler tercih edilmemelidir. Aksi takdirde anne adayı, gün içinde mide ekşimesi ve hazımsızlık gibi problemlerle karşı karşıya kalabilir.

Kışlık Hamile Giyim Fiyatları

Bilindiği üzere kışlık hamile giyim kıyafetleri, normal kıyafetlerden farklı olarak hamilelerin daha konforlu hissetmesi amacıyla özel olarak üretilmektedir. Bu yüzden hamile kıyafeti almayı düşünen anne adaylarının kafasında “Hamile kıyafetleri normal kıyafetlere göre daha pahalıdır.” algısı bulunabilir. Ancak genel algının dışında, ucuz kışlık hamile giyim kıyafet modelleri ve çeşitlerini bulmak o kadar da zor değildir. Pek çok hamile giyim markası, her bütçeye uygun satın alınabilir hamile giyim kıyafetleri üretmektedir. Hamile giyim kışlık ve yazlık tüm kıyafet çeşitleri, modelleri ve fiyatlarını incelemek isteyen anne adayları olarak, Hepsine Rakip’in eşsiz fırsatlarına göz atabilirsiniz!

Sıkça Sorulan Sorular

Kışlık hamile giyim modellerinde seçilecek kumaş türleri nelerdir?

Kışlık hamile giyim modelleri ve çeşitlerinde kadınların seçebileceği kumaş türleri kadife, pamuklu, yünlü, polar gibi kumaş çeşitleridir. Bu kumaş türleri diğer kumaş türlerine göre kişiyi daha sıcak tutmaktadır.

Hamile kıyafetleri kaçıncı aydan itibaren alınmalıdır?

Hamileliğin ilk 4 ayında çok fazla kilo artışı görülmediği için bu aylarda hamile kıyafetleri almaya gerek yoktur. 4. aydan sonra hamile kıyafetleri alınmaya başlanabilir.

Etiketler: hamile giyim
Temmuz 04, 2022
Listeye dön
Çerez Kullanımı