Hamile Tesettür Giyim Nedir?

hamile tesettür giyim

Hayatta tadına doyamadığımız birçok an var! Bu anlardan biri de kadınlar için kuşkusuz ki, hamilelik dönemi. Psikolojik ve fiziksel açıdan olumlu ve olumsuz etkilerin yaşandığı bu dönemde iyi hissetmek için iyi giyinmek en büyük motivasyon kaynağıdır. Ani kilo değişimlerinin de yaşanmasıyla birlikte, bu motivasyon kaynağını yakalamak zorlaşabilir. Özellikle hamile tesettür giyim konusunda anne adaylarını rahat, iyi ve güzel hissettirecek parçaları bulmak, her zaman kolay olmaz. Bunun yanında hamile tesettür giyim geniş bir skalaya sahip olan, anne ve bebeğin sağlığını ön plana alan ve tesettür şartlarına uygun bir kategoridir. Eğer siz de hamile giyim kıyafeti ararken zorluk çekiyorsanız, bu rehber sizlere yardımcı olacaktır.

Hamile Tesettür Giyim Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Daha öncesinde de söz ettiğimiz gibi, hamilelik döneminde kıyafet seçimini zorlaştıran bazı faktörler bulunmaktadır. Özellikle de bilinçli anne adayları bu faktörleri önemseyerek tercih yapmaya çalışırlar. Dolayısıyla hamile tesettür giyim konusunda seçim yapmak da yorucu bir sürece dönüşebilir. İçeriğimizde sizlere birkaç ipucu vererek uygun tesettür hamile giyim konusunda seçim yapmanızı kolaylaştıracağız. Böylece seçeneklerinizi azaltarak sizin için en uygun olacak kombine daha kolay ulaşabilirsiniz.

 İşte hamile tesettür giyimde dikkat etmeniz gereken önemli ipuçları:

 • Nefes alabilen, bebeğin sağlığını koruyan cotton, viskon ve ipek kumaştan üretilen tasarımlar olmalıdır.
 • Hamile elbiselerinde göğüs altından bollaşan elbiseler tercih edilmelidir.
 • Kolay esneyebilen kumaşlardan yapılan parçalar ön planda olmalıdır.
 • Sağlık açısından dar kıyafetlerden uzak durulmalıdır.
 • Naylon kıyafetlerden özellikle naylon iç çamaşırlardan uzak durulmalıdır.
 • Sert malzemeden yapılan tesettür ürünlerinden kaçınılmalıdır.

Kıyafet seçiminde dikkat edilmesi gereken bu noktalar hem sizi hem de bebeğinizi koruyacaktır. Eğer tüm bu kriterleri karşılayabilen kombinler yapabilirseniz, giyim noktasında birçok endişeden kurtulabilir ve bebeğinizi kucağınıza alacağınız günü rahatça bekleyebilirsiniz.

Hamile Tesettür Kıyafet Çeşitleri

Uzun geçen bu hamilelik sürecinde mevsim değişiklikleri, özel günler gibi birçok ana şahitlik ediyoruz. Tüm bu anlarda iyi hissederken bir yandan bebeğin sağlığını korumak da hamile giyim konusunda dikkat edilmesi gereken en önemli noktalardan biri. Özellikle mevsim değişikleri hamilelik sürecinde annenin ve bebeğin sağlığı için risk barındıran bir faktördür. Yaklaşan yaz dönemlerinde anneleri sıcaktan koruyacak, rahat bir gün geçirmelerine olanak sağlayacak ve mevsime de uygun olacak yazlık hamile giyim önerileri şu şekildedir:

 • Elbiseler
 • Tesettür tulumları
 • Şık giyim tesettür takımları
 • Bol kesim etekler
 • Bol tesettür pantolonlar
 • Keten bluzlar
 • Yazlık pijama takımları

Bu alternatifler sizleri hem yazın sıcağından koruyacak hem de vücudunuzun nefes almasını sağlayarak bebeğinizin olumsuz etkilenmesini engelleyecektir.

Tesettür Hamile Giyimde Şıklık

Hamilelik sürecinde özel gün davetleri annelerin gözünü korkutan ve birçok soruyu akıllara getiren bir durumdur. Vücutta meydana gelen değişiklikler, hormonların sebep olduğu duygusal çöküşler ve zarar gören estetik algısı bu davetlerde kendilerini daha çok gösterir. Ancak tüm bunların yanında bu özel günlerde güzel, şık ve sağlıklı görünmek de mümkündür.

Peki hamile şık giyim tesettür tarzını yakalarken hem güzel görünmek hem de bebeğin sağlını korumak nasıl mümkün? İşte bu sorunun cevabı da az sonra okuyacağınız tavsiyelerde yer alıyor:

 • Elbise seçimlerinde koyu tonları tercih etmek,
 • Dikey çizgiler içeren kumaşlar kullanmak,
 • Küçük desenler içeren kumaşlar kullanmak,
 • Alçak topuklu ayakkabılar tercih etmek,
 • Doğal taşlar içeren takılar kullanmak, suni materyallerden uzak durmak,
 • Tahriş edecek taş, sert kumaşları tercih etmemek,
 • Sadeliği ve zarifliği kullanmak.

Yukarıdaki öneriler sizleri özel günün yıldızı yapmak, bebeğinizle sağlıklı ve eğlenceli bir gece geçirmek için yeterli olacaktır. Ek olarak tesettür hamile giyim konusunda aklınızdaki tüm soru işaretlerini de giderecektir.

Tesettür Hamile Giyim Fiyatları

Hamile giyim için hazırlanan kıyafetler özenle seçilen kumaşlardan üretildiği için birçok anne adayı pahalı olduğunu düşünmektedir. Ayrıca yine bu sebeplerden dolayı alışverişe de kabus gözüyle bakmaktadırlar. Bu noktada annelere bu yaklaşımın yanlış olduğunu ispatlayabilmek için onları uygun fiyatlı mağazalar ile buluşturmak önemlidir. Böylece spor hamile giyim ürünlerinden şık hamile tesettür takımlarına kadar pek çok parçayı istedikleri fiyatlara edinebilirler.

Sıkça Sorulan Sorular

Tesettür hamile giyimde hangi kumaşlar tercih edilmelidir?

Kumaş tercih ederken alınacak kumaşın hava alabilen bir kumaş olması önemlidir bununla birlikte polyester ve naylon gibi sentetik kumaşlardan kaçınılmalı ve pamuk, yün, keten kumaşlar tercih edilmelidir.

Tesettür hamile giyimde kurtarıcı parçalar nelerdir?

Hamilelik sürecinizde kurtarıcınız olacak ve sizlerin rahat bir süreç geçirmenizi sağlayacak parçalar salopet elbiseler, kimono ve kaplar, bol gömlekler, esnek kumaşa sahip elbiselerdir.

Etiketler: hamile giyim
Temmuz 04, 2022
Listeye dön
Çerez Kullanımı