Bebek Bezi

Markalar

Fiyat Aralığı

Ürün Puanı

Fırsatlar


Bebek Bezi

Bebek Bezi Modelleri,Fiyatları .Bebeğinize En Uygun Bebek Bezini Nasıl Seçebilirsiniz?

Bebeğiniz için en uygun bebek bezini seçmek biraz zaman alabilir. Bebeğiniz her geçen gün büyümesi, kilosunun artması ile bebek bezlerinin de değişmesi gerektiğini gösterir. Çok fazla bebek bezi ölçüsünün bulunması da bu noktada sizi zora sokabilir. Bütün bu durumların içerisinden, bebeğiniz için en doğru olan bebek bezini nasıl bulabileceğiniz ya da ne zaman bir üst ölçüye geçmeniz gerektiğine de dikkat etmelisiniz. Yeni doğan bebeğinizin bel çevresinde ya da kalçasının kenarlarında kırmızıçizgiler oluşmaya başlıyorsa, kullandığınız bebek bezinin küçük olduğu anlamına gelmektedir. Aynı zamanda gerektiğinden küçük bir bebek bezi kullanıyorsanız, sızıntı olması da kaçınılmaz olacaktır. Bebeğiniz, bebek bezi koyacağınız zaman huzursuzlanıyorsa kullandığınız bebek bezini yine gözden geçirmeniz faydalı olacaktır. Bir üst bebek bezi ölçüsüne geçtiğinizde rahatlıyorsa, doğru yolda olduğunuzun kanıtı olacaktır.

 

Bebek Bezi Kaç Saatte Bir Değiştirilmelidir?

Bebeğinizin henüz tuvaletini kontrol edemediğinden, bu dönemlerde kullanılması gerekilen bebek bezlerinin de değiştirilmesi gerekmektedir. Bebek bezlerinin değişimi için kesin bir süre bulunmamaktadır. Bebek bezindeki ıslaklığı en aza indirmek için bezin mümkün olduğunca sık değiştirilmesi ve bebeğinizin altının daima kuru tutulması gerekmektedir. Bebek bezindeki ıslaklıklar, deride tahrişe yol açabileceğinden, bebeğinizin sağlığı açısından da bu değişimin sıklığı oldukça önemlidir. Yeni doğan bebeklerin henüz mesane kasları gelişmediğinden, ilk zamanlarda günde 7 ya da 8 kere bezin değiştirilmesi oldukça normaldir. İleriki zamanlarda ise bu sayı günde 4 bebek bezi değişimine kadar düşecektir.

 

Bebeğinizde pişik oluşumunu engellemek için, bazen bölgenin açık bırakılması ve uzun süre bezsiz oynamasına izin vermek hem pişik oluşumunu engelleyecek hem de bölgenin hava almasını sağlayacaktır. Pişik oluşumunu önlemek, pişiği geçirmekten daha kolay olduğundan bu noktalara da dikkat edilmesi gerekmektedir. Siz de bebeğinizin ölçülerine ve ihtiyaçlarına en uygun bebek bezi modellerini en ucuz fiyatlar ile Hepsinerakip.com da bulabilirsiniz.